Beyinsi

Google Glass Yeni Özellikleri Nelerdir?

  • 1.868 kez görüntülendi.
Google Glass Yeni Özellikleri Nelerdir?

Google Glass Yeni Özellikleri Nelerdir?

Tüm dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google her yıl birçok yeniliğe imza atıyor. Google sadece bilgisayarın içinde kalan bir arama motoru olmaktan çıkıp son teknoloji ile birçok ürün tasarlayan bir firma haline geldi. Tüm dünya da en çok konuşulan Google teknolojilerinin başında da şüphesiz Google Glass geliyor. Google çıkardıkları bu üründe insanların bir gözlük gibi gözlerine taktıktan sonra fotoğraf ve video çekmelerini sağlayan bir ürün geliştirdi.

 

Software developer Brian Ho holds a Google Glass device at Vandrico, a Canadian company specializing in wearable computing, during a demonstration for the media in North Vancouver, B.C., on Tuesday July 30, 2013. The company is developing software for the device which is one of only a few in the country. (AP Photo/The Canadian Press, Darryl Dyck)

 

Bu üründe ayrıca birçok işlevsel özellik bulunuyor. Fakat kötü amaca hizmet eden bazı insanlar tarafından Google’ın çıkardığı bu teknolojiyi kötü emellerine alet ediyorlar. Sinema salonlarına bu gözlükle girmesi tahmin edilen insanlar filmlerin korsanlarını çekmeye çalışılabilecekleri söyleniyor. Ayrıca bu Google Glass da 45 dakika kamera kayıt sistemi olduğu için izlenen filmlerin anında HD bir şekilde korsanın çıkmasına neden olabiliyor. İngiltere de yürürlüğe girmesi beklenen yasa ile bu gözlüklerle sinemaya giren insanlara yaklaşık olarak 1000 pound ceza kesilecek.

İlginizi Çekebilir..  Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.