Beyinsi

General Mobile GM8 Nasıl?

  • 1.835 kez görüntülendi.
General Mobile GM8 Nasıl?

General Mobile GM8 Nasıl?

Pozitif yanları: Merhaba arkadaşlar. Bir General Mobile GM8 kullanıcısı olarak bu makalemizde sizlerle telefon hakkında görüşlerimi paylaşacağım. Telefonun özelliklerine pek değinmeyeceğim bunu zaten her siteden bulabilirsiniz. Önce artı yönlerini sonrada negatif yönlerini sizlerle paylaşacağım. Beklenen GM8 nihayet piyasada ve General Mobile severler telefonu almış durumda. İlk izlenim olarak görünümde ince detaylar göze çarpıyor. İnce ve uzun olması tek elle kullanımı kolaylaştırıyor. 13 megapixel ön ve arka kamerası kalitesini gösteriyor. Görünüm güzel, fotoğraf ve videolar kaliteli. Parmak izi okuyucu yeri arkada kameranın altında bu anlamda kullanım kolaylığı sağlıyor. Tek elle rahatça parmağınızı okutturabiliyorsunuz. Ekran altında dokunma tuşları yok hepsi ekranın içinde. Menüsü güzel basit ve çeşitli özelliklerde değişikliğe gidilebiliyor. Aramaların başlangıç ve bitişi hızlı donup kalmıyor. Dokunmatik hassasiyeti fena değil. Çift tıklayarak ekranı açma özelliği de var. Küçük bir not ekleyerek makaleme devam ediyorum. Ekran görüntüsü almak için ses kısma düğmesi ile açıp kapama düğmesine aynı anda basın. Fiyatı uygun tutulmuş. 1000 tl civarı. Kimi firmalar kampanyalar ile bu fiyatı aşağı çekebiliyor. Buraya kadar her şey güzel sıkıntı yok.

Negatif yanları: Gelelim negatif özelliklerine. Arkadaşlar ben General Mobile hastası biri olarak telefonda bi dünya olumsuzluklara ve sorunlara rastladım. Elektronik şans işi diyenler belki de haklı çıkmış olabilirler. Telefonu ilk aktif hale getirdiğim andan itibaren saç baş yolduran sıkıntılara maruz kaldım. Şunu da ekleyeyim ekran koruma camı ekranı tam kaplamıyor. Alttan üstten sağdan soldan boşluklar kalıyor. Bunun sebebini sorduğumda bana 2d teknolojisi olduğu için ekran koruyucu cam temas ettiği yere kadar kaplıyor yoksa cam kalkar dendi. Bu pek sıkıntı yaratmadı ancak ekranın etrafında boşluklar görmek ve ekranın köşelerine yakın yere dokunmam gerektiğinde camın kenarına parmak denk gelmesi az da olsa insanın içini gıcıklıyor. Detaylı araştırma sonucu telefonun performansında sıkıntıların olduğunu öğrendim başıma da geldi. Bir ara dokunmamla işlem yapması bir oluyordu ama bir zaman sonra acayip hızlandı sonra yavaşladı. Telefonun alarmını sadece titreşim olarak ayarladığım gün işe geç kaldım çünkü titreşim çalışmadı. Defalarca ayarlama yaptım ama sonuç aynıydı sonra birden bire titreşim çalışmaya başladı. Saçımı başımı yolduktan sonra neye yarar. Bir gün arkadaşım whatsapptan bi resim gönderdi. İndirmedi ve uygulamayı tekrar aç dedi denedim sonra uygulamayı kapat dedi. Saçımı başımı tekrar yoldum. Bir gün sonra resmi indirmeyi başardım. Yine bir ekleme yapmak istiyorum. Rar ya da pdf dosyaları için bir uygulama indirmeniz gerekir. Hadi bunları geçtik diyelim TELEFONDA GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME ÖZELLİĞİ YOK (sadece ek indirilen uygulamalarla görüntülü konuşulabiliyor mesela duo, skype vs.). Nasıl mı? Kişiyi bulup arama yapacağımız zaman bize arama, mesaj, görüntülü arama gibi üç seçenek sunulur ancak bu telefonda görüntülü arama yerine DUO adında bir uygulama tavsiye ediliyor. Bu ne demek? karşıdaki kişi de Duo’yu indirip kuracak siz sadece o uygulamaya sahip kişilerle görüntülü görüşebileceksiniz. İnsanı çileden çıkaran bir uygulama. Bunun yerine whatsapptan görüntülü konuşmak daha mantıklı. Böyle bir telefonda normal ağdan görüntülü görüşememek 2018 yılı için gerçekten mantıksız. Eğer görüntülü konuşma özelliğinin olmadığını gözden kaçırmasaydım telefonu almazdım. Bir ara gmailden resim indirmem gerekti. Resimleri ardı ardına indirmeyi denedim ama dondu kaldı. Elimi saçıma attın ama artık yolacak saçta kalmamıştı. İşin kötü yanı eğer telefonu peşin almış olsaydım o anda gidip değiştirecek ya da satıp bir daha asla General Mobile almam diyecektim ama 24 ay taahhütlü aldığım için 2 sene sinir krizleri geçirerek bu telefonu istemeyerek kullanacağım. Gittim telefona bir tane gösterişli bir kılıf aldım da öyle farklı bir hava kattı kendimi ancak böyle teselli ettim :D

NOT: Belki de telefonu alıp kullanan ve şimdiye kadar hiç sorun yaşamayan arkadaşlarda var ama benim yaşadığım bu sorunları sizlerle paylaşmak istedim.

İlginizi Çekebilir..  Vestel Venüs v3 5580 Nasıl Bir Telefon?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.