Beyinsi

Gelecekten Haber Alınabilir mi?

  • 1.407 kez görüntülendi.
Gelecekten Haber Alınabilir mi?

Gelecekten Haber Alınabilir mi?

Gelecekten haber almak ne zaman mümkündü? Gelecekten kimler haber alabilir? Gelecekten alınan haberler doğru mu? Gelecekten haber alıyoruz diyenler yalan mı söylüyor? İşte tüm bu soruların cevabını makalemizde bulabilirsiniz. 

Geleceği (Gayb) sadece Allah bilir. Yerde ve gökte ne varsa her şey Allah’ın bilgisindedir. Allah dilediğine vahiy yoluyla gelecekten haber verebilir. Gelecekten haber almak çok önceleri mümkündü. Peygamberler salih kullar idi. Allahu Teala’nın seçtiği bu temiz insanlar vahiy yoluyla gelecekten haber alıyorlardı. Burada bilinmesi gereken husus gelecekten haber alınması hususudur zira hiç kimse geleceği bilemez sadece haber alır tıpkı peygamberler gibi. Neml suresi 6.ayette bildirildiği gibi “De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başkası bilmez.” Kuran-ı Kerim’de Cin suresi 26-27 ayetlerinde “Gaybı bilen O’dur. Gaybını razı olduğu Rasulden başkasına bildirmez.” Bu surelerde de görüldüğü gibi gaybı bilmek sadece Allah’a mahsustur.

Geleceği bilemeyen ama gelecekten haber verilen kişiler yukarıda ayette de geçtiği gibi Rasullerdir. Hac suresi 75.ayette “Allah meleklerden ve insanlardan Rasuller seçer” suresi de Sadece Rasullere gelecekten haber verildiğini kanıtlar.

Gelecekten alınan haberler doğru mu? diye soracak olursak evet salih kullar olan Rasuller’e gelen haberler şüphesiz doğrudur. Bu salih kulların sonuncusu sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.s) dır. Peygamber efendimizden sonra biri çıkarda gelecekten haber aldığını söylerse Allah da bilir ki yalancıdır.

İlginizi Çekebilir..  Şanlıurfa İftar Çadırları Nerede?

Günümüzde şucu bucu hocalar çıkıyor ve ben senin geleceğin hakkında bilgiler verebilir diyor. Allah inancı olmayan kişiler buna inanır ve medet umarlar. Falcılar, cinci hocalar gibi kişiler gelecekten asla haber alamaz. Cinlerden haber aldıklarını söyleyenler de insanların çaresiz zamanlarından faydalanan sahtekar kişilerdir. Cinler gelecekten haber alamaz ki gelsin hocalara söylesin. Böyle insanlara itibar etmeyiniz. Çare aranıyorsa kitabımız Kuran var. Kapısına varacağımız Yaratıcımız var!

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.