Beyinsi

Geleceğe Dönüş Nike Mag

  • 2.395 kez görüntülendi.
Geleceğe Dönüş  Nike Mag

Geleceğe Dönüş 2 filminden ilham alan, kendi bağcıklarını bağlayabilen Nike Mag ayakkabıları, yardım amaçlı bir açık arttırma kapsamında tanıtıldı. İlk deneyen ise M.J Fox oldu. Nike Mag 2016’da tam anlamıyla satışa ahzır hale gelecek.

Bugün günlerden 21 Ekim 2015 ve bugün internete girdiyseniz biliyorsunuz ki gelecek geldi. Bugün, Michael J. Fox’un canlandırdığı Marty McFly karakterinin Robert Zemeckis’in Geleceğe Dönüş 2 filminde geldiği tarih. Bugünü kutlamak adına, Nike filmde gördüğümüz Nike Mag ayakkabıları 2016’nın baharında gerçeğe dönüşeceğini resmi olarak açıkladı. Tek sorun ise ayakkabıların sadece Michael J. Fox Vakfı’nın Parkinson Araştırması için yapılacak açık arttırma serisinde bulunabilecek olması.

işte videosu:

 

Fakat Nike Mag tasarımına bakabilir, Nike tasarımcısı Tinker Hatfield’in Fox’a gönderdiği el yazımı mektubu okuyabilirsiniz. Hatta Fox’un kendini bağlayabilen Nike Mag ayakkabıların ilk çiftini deneyişini gösteren videoyu izleyebilirsiniz.

 

nike- geleceğe dönüş ayakkabısı-beyinsi (2)

 

Nike Inc. şirketinin başkanı ve CEO’su Mark Parker şöyle diyor: “Hayali bir şey yaratıyorduk ve bunu gerçeğe dönüştürdük. Yaratmak geleceği hayal ederek olur. “İhtiyacınız olduğunda, istediğiniz anda size rahatlık ve destek sağlayan, sizi hisseden ve size uyum sağlayan bir ürün ortaya çıkmak üzere.”

 

Nike 2011’de bu ayakkabıların kendini bağlama özelliği olmayan versiyonunu sunmuştu. 1500 çift Nike Mag, Michael J. Fox Vakfı için 5.6 milyon $ fon sağlamıştı. Çoğu hayran için kötü olan durum ise, matematiksel olarak bir çiftin ortalama 3,700$’a karşılık gelmesi. Nike’ın bu ayakkabıların elde edilebilirliğini arttırmak konusunda planları olup olmadığı belli değil, fakat gelişmeleri takip etmekte fayda var.

İlginizi Çekebilir..  MEB Okula İzin Dilekçesi

 

Bu yeni Nike Mag ayakkabıları, Geleceğe Dönüş ürünlerinin bir parçası, tıpkı Pepsi’nin Pepsi Perfect şişelerini piyasaya sunması gibi. 6,500 şişe daha satışa bile sunulmadan bitince, bu şişeler yüzünden mini bir felaket yaşandı. Neyse ki Pepsi, Geleceğe Dönüş hayranları için ikinci seriyi yapmaya söz verdi. Bunlar ise 3 Kasım’da satışa sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.