Beyinsi

Gece Gölgenin Telifine Bak!

  • 1.814 kez görüntülendi.
Gece Gölgenin Telifine Bak!

Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli şarkı hakkında telif savaşı başladı! Çağatay Akman şarkının telif hakkının Mehmet Ali Sezer’e ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını açıklasada Anna RF grubu iddiaları yalanladı.Kısa bir açıklama yaparak şarkının telif hakların konusunda açıklama yapan Anna RF sessizliğini bozarak çıkan haberleri yorumladı.

Açıklamalarında Türkçe ifadelere yer veren Anna RF, Çağatay Akman’ın iddialarının asılsız olduğunu ifade ederek şarkının Mehmet Ali Sezer’e ait olmadığını öyle birinin şarkısını bile duymadıklarını ifade etti.Çağatay Akman’ın “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısını kendilerinden kopyaladığını YouTube’ye yollanan telifin araştırma sonuçlarında kendi şarkılarından kopyalandığını onaylandığını sözlerinde ifade etti. Durumla ilgili telif çalışması yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Anna RF şarkıyı YouTube’den kaldırtmış oldu.

Bunların üstüne Çağatay Akman da sosyal medyadan bir video paylaşarak açıklamada bulundu. Açıklamasında videonun 1 gün sonra geri yayında olacağını söyledi.

”Herkese merhabalar, yaklaşık 1 saat önce Anna RF adı kullanılarak sahte bir telif yemiş bulunmaktayız ve şuan gece gölgenin telifine bakıyorum. 1 gün sonra video tekrar yayında olacak.”

Cevapsız Çınlama yayından kaldırıldı

Bir popüler şarkıdan başkasına; Cevapsız Çınlama ile Türkiye çapında üne kavuşan genç yıldız Aleyna Tilki’nin 200 milyondan fazla izlenen Cevapsız Çınlama parçası telif hakkı yüzünden yayından kaldırıldı. YouTube‘da neler yaşanıyor?

Gündeme bomba gibi düşen bu davanın en ilginç detayı ise Aleyna Tilkiadıyla oluşturulan telif hakkı ihlalinden sonra ” Cevapsız Çınlama”YouTube’dan yayından kaldırılması oldu.Gece Gölgenin Rahatına Bak parçasının ardından, başka bir popüler şarkı daha YouTube’dan kaldırılmış oldu.

İlginizi Çekebilir..  Tehlikeli Android Virüsler

Aleyna Tilki resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte kendisinin adına açılan hesabın kendisi ile bağlantılı olmadığını ve YouTube‘un direkt olarak telif bildiriminden dolayı parçasının kaldırılmasına da sitem etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.