Beyinsi

FitBit Kullanmak Sağlığa Yararlı Mı?

  • 1.106 kez görüntülendi.
FitBit Kullanmak Sağlığa Yararlı Mı?

FitBit Takmak Size Neler Yapıyor?

Şu sıralar giyilebilir cihazlar çokça konuşulur oldu. Peki bu cihazların yaşamımız üzerinde ne gibi etkileri bulunuyor?

Telefonunuzla Olan İlişkiniz Değişecek.

Telefonlar hakkında size kimsenin söylemeyeceği şey mesajlarınızı okumanın eğlenceli olduğu fakat bunu bileğinize bakıp yapmanın yanından bile geçemeyeceği.

Aniden kendinizi etrafta kolunuz gözlerinize 45 derece açıyla durmuş birilerinden mesaj gelip gelmediğini kontrol ederek dolaşırken bulabilirsiniz. Tabii ki telefonunuzda kayıtlı herkesten mesajlarında, ekranınızda her satırın üç noktayla bittiğini görmek istemeyeceğiniz için her cümleyi ayrı ayrı yazmalarını rica etmeniz gerekecek fakat emin olun buna değer. Artık gelecekte yaşıyorsunuz.

Merdivenler Aniden Tekrar Anlamsız Gelecek

Teknik olarak bir FitBit Alta yüksekliği ölçebilir. Fakat inanın kimse size bu gün deniz seviyesinden kaç metre yüksekliğe tırmandın diye sormayacaktır. Soracakları şey kaç adım yürüdüğünüz olacaktır. Çünkü her yolun eğimli olduğunu bilmiyorlar.

Kendinizi Sürekli Çakma Bir Saatle Gezerken Bulacaksınız

“Dirseğim masada öne doğru eğilip çenemi avucumun içine alarak oturmamın doğal olmadığını söylerken ne demek istiyorsun? Ama evet, hazır lafı geçmişken, yeni deri bilekliğimi nasıl buldun?”

İş Arkadaşlarınız İdrar Yolu Enfeksiyonunuz Olduğunu Düşünecek

Kalkıp biraz yürümeniz gerektiğini hatırlatmak için her 30 dakikada bir titreyen bir bileklik. Gerçekten. Her 30 dakikada bir. Daha uzun yaşabilecek, kotlarınızın içine sığabilecek veya daha sağlıklı olacak olabilirsiniz fakat sürekli tekrar eden mesajlar eşliğinde masanızdan kalkıp durmanızı gerektiren bir hayat projesi. Bunu tartışmıyoruz fakat etrafınızdaki herkes idrar yolu problemleriniz olduğunu düşünecek.

İlginizi Çekebilir..  Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Yatma Saatleriniz Aniden Stres Dolacak

Uykunuzu izliyor. Ne kadar uyuduğunuzu izliyor kaydediyor ve ölçüyor. Kaç defa kalkıp su içmeniz gerektiğini hatırlatıyor. Pijamalarınızla cenin pozisyonunda yatakta pinekliyorken bile yapmanız gereken bir şey olduğunu biliyorsunuz. Bu yatakta iyi olmama durumuna yepyeni bir tanım getiriyor.

Bir Sürü Para Biriktireceksiniz

Otobüs ücretlerinin gelirinizin büyük kısmını süpürdüğünü kim bilebilirdi. Kim?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.