Beyinsi

Ev Nasıl Daha Geniş Gösterilir?

  • 2.606 kez görüntülendi.
Ev Nasıl Daha Geniş Gösterilir?

Evi Daha Geniş Göstermek

Ortamdaki ferahlığı korumak açısından evi daha geniş göstermek oldukça önemlidir. Özelliklede stüdyo dairelerde ve 2+1 dairelerde baş edilmesi gereken problemlerin başında geliyor. Eğer sizde küçük bir daireye sahip iseniz ve daha ferah bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız, bununla ilgili olarak iç mimarlar ve müteahhitlerin uyguladıkları değişik teknikler vardır. Aşağıda bu tekniklerden sizin de kolayca kullanabileceğiniz bir kaçında bahsedeceğim.

Evi daha geniş göstermek için uygulanan en yaygın yöntem aydınlık ve açık renk duvar boyası tercih etmektir. İç mekânlarda beyaz tonlarda iç cephe boyaları ya da gene açık tonlarda sade desenli duvar kâğıtları kullanılır. Bu sayede ortam hem daha aydınlık, hem de daha geniş gözükebilir.

Duvarlarda olduğu kadar zeminde de açık renk parke ve fayans tercihleri yapılmalıdır. Parlaklık algısal olarak bulunduğunuz ortama derinlik hissi verir. Zemin için kullanacağınız parke ya da fayans tercihlerinizde bunu da göz önün bulundurmanız size yardımcı olacaktır.

Açık tonlarda ve daha dar tasarlanmış mobilyalarda evi daha geniş göstermek için kullanılan diğer bir yöntemdir. Birçok firmanın ürettiği modüler mobilyalar çok işlevsellik ve yerden tasarruf anlamında çok sayıda avantaj barındırmaktadır. Katlanan masalar, gizlenen yatak ve dolaplar bunlar içerisinden tercih edilebilecek örneklerdir. Aynı zamanda ortamı aynalar ve lake yüzeyli aksesuarlarla donatmak evi daha geniş göstermek için tercih edilen çözümlerdir. Son zamanlarda bu tip mekânlar için beyaz mobilyalar oldukça rağbet görmektedir.

İlginizi Çekebilir..  2018 İlköğretim Ve Ortaöğretim İçin Burs

Aydınlatma evi daha geniş göstermek için oldukça önemlidir. Mekânlarda daha fazla spot ışıklandırmalar ile evin karanlık düşen alanlarına derinlik kazandırılır. Eğer varsa eve dâhil edilebilecek bahçe, balkon ve teras gibi alanları aktif kullanıma dâhil etmek sorunu büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır. Özellikle evin dışarı bakan cephelerinde daha geniş cama kapılar ve pencereler, tercih edilmelidir. Odalara dâhil edilen bahçe, balkon ve teras alanları kırma cam ile çevrilerek de evi daha geniş göstermek mümkündür.

Banyo, mutfak ve kiler gibi alanlarda sürgü kapılar tercih edilerek kullanım alanlarından tasarruf edilir ve evi daha geniş göstermek mümkün olur.

Evi daha geniş göstermek birazda evin içindeki huzur ortamına bağlıdır, sevdiklerinizle huzurlu ve aydınlık bir ev sizlerin olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.