Beyinsi

Evde Dövme (Tattoo) Nasıl Yapılır

  • 4.962 kez görüntülendi.
Evde Dövme (Tattoo) Nasıl Yapılır

Evde Dövme (Tattoo) Nasıl Yapılır

Klasik dövme (tattoo) tasarımlarından bıktıysanız kendi tasarımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bu makalede  sabit ve zanaat mağazalarından kolaylıkla elde edilebilen popüler jel mürekkep ve kalem kullanarak, nasıl yapacağınızı size anlatacağız.

 

3D-Tattoos-Apple-Of-His-Eye-inspirationsweb.com_

 

Kendi Dövmeni Yapmaya Başla

Tasarıma başlamadan önce ne tip şekillerden ve simgelerden hoşlandığınızı düşünün ve onu kafanızda canlandırın. Uzun bir süre cildinizde kalacağı için iyi düşünün. Tabi istediğinizde silebilirsiniz fakat yine de boşa gitmesini istemezsiniz. Bunun için internet üzerinden çeşitli dövme tasarımlarına bakabilirsiniz.

 

kendi-dövmeni-nasıl-yaparsın-beyinsi (3)

 

Tasarımınızı  çizmek için koyu renkli bir jel kalem kullanın. Jel kalem tasarımınız bittikten sonra kağııttan vücudunuza kolayca geçecektir.  Parşömen veya aydinger kağıda basitçe önce kurşun kalem yardımıyla tasarımınızı çizin ve üzerinden jel kalem ile geçin. Çizerken dikkatli olun. Mürekkebi çok kullanmayın.
Kalıcı bir kalem ya da yazıcı mürekkebi KULLANMAYIN. Bu mürekkepler, genellikle, ksilen ya da p-anisidin içeren ve  toksin nedeniyle mürekkep zehirlenmesine yol açabilen türdendir. Ayrıca, bazı mürekkepler bu maddelere duyarlı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.  Su bazlı mürekkepler cilt için en iyisidir. Gözlere, burun ve ağız kısmına çok yakın olmasın. Eğer manuel olarak çizmekte zorlanıyorsanız, yazıcıdan çıkartacağınız tasarımı kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde üzerinden jel kalem ile geçip koyulaştırmanız yeterlidir.

 

kendi-dövmeni-nasıl-yaparsın-beyinsi (4)

 

Dövmeyi yapacağınız bölgeyi iyi seçin. Dövmeyi yaparken baskı uygulamak durumunda olacaksınız. O yüzden kendinizin rahatlıkla ulaşamayacağı bir yeri seçtiyseniz bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Ayrıca bulunduğunuz yere göre seçiminize dikkat edin. Aileniz, okuldaysanız öğretmenleriniz ve çalıştığınız yerde patronunuz buna izin vermiyorsa, pek görülmeyen yerleri seçmeniz daha yararlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir..  Windows 10'da Oturum Açma Sesi Değiştirme

 

kendi-dövmeni-nasıl-yaparsın-beyinsi (1)

 

Bir bez parçasını ılık su ile ıslatın.

 

kendi-dövmeni-nasıl-yaparsın-beyinsi (2)

 

Seçtiğiniz yere tasarımınızı yerleştirin. Yaklaşık 30 saniye boyunca ıslak bez ile üzerinden baskı uygulayın. Daha canlı olması içinse alkollü ped ya da ıslak mendil ile o alanı önceden temizleyin.

 

kendi-dövmeni-nasıl-yaparsın-beyinsi (6)

 

Dövmenin olduğunu düşünüyorsanız kenarından nazikçe yukarı doğru çekin. Eğer olmadıysa biraz daha bekleyin.

 

kendi-dövmeni-nasıl-yaparsın-beyinsi (7)

 

Bir defada hızlıca bezi kaldırın ve kağıdı tamamen çekin. Artık tek yapmanız gereken dövmenin kurumasını beklemek. Bu süreçte kıyafetlerinize ve vücudun diğer bölgelerine değdirmemeye özen gösterin.

 

kendi-dövmeni-nasıl-yaparsın-beyinsi (8)

 

Yeni dövmeniz hazır! Geçmesi çok uzun sürmeyecek ama bir kaç gün kendinizi oldukça havalı hissedeceksiniz. Ne gerek var 300 lira 500 lira vermeye, bedava yaptım diye hava atabilirsiniz :)   Not: Bölgeye su uygulandıktan sonra, tasarım daha çabuk ortadan kaybolacaktır).

 

Uyarılar:

-Kullandığınız su çok sıcak olmadığından emin olun.

-Mürekkep konusunda dikkatli olun. Yukarıda bahsettiğimiz mürekkep seçimlerini yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.