Beyinsi

Ev İşleri Yaparak Zayıflayabilir Miyiz?

  • 403 kez görüntülendi.
Ev İşleri Yaparak Zayıflayabilir Miyiz?

Ev işleri ile kilo vermek her kadının hayalidir. Her gün ev işleri yapıyorum ve neden kilo veremiyorum diyen çok olacaktır elbet. Ev işi yaparak kilo vermek için günlük olarak yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Bir kadının her sabah oturma odasından mutfağa, banyosuna farklı odalar arasında dolaşarak kilo vermesi daha kolaydır. Egzersiz kadar olan bu yürüyüş ile yediklerinize ve içtiklerinize dikkat ederek kolayca kilo verebilirsiniz. Böylelikle hem evdeki kirlerden kurtulabilir ve fazla vücut ağırlığından kurtulabilirsiniz. Ev işlerinden bahsetmiyorum bile. Toz alma, bulaşık yıkama, masa temizleme, pencere yıkama, banyo ve lavaboları ovma, ütü yapma, asma ve düzenleme gibi görevlerin tümü ekstra kalori yakmaya yardımcı olur.

ev-isi-yaparak-zayiflamak

Alışverişten sonra taşıdığınız poşetler ile ortalama 200 ila 250 kalori yakabilirsiniz. Bunun nedeni, yürüme, ağırlık taşıma, merdiven çıkma, kalkma ve çömelme gibi en çok güç tüketen eylemleri gerçekleştirmeleridir. Pencerelerinizi temizlemek o kalorinin yarısını yakar. Yatarak taşımak çok fazla kalori yakar. Bu hareketlerle bir süre ne yiyip içtiğinize dikkat ederseniz diyet listesi sayfasına ihtiyacınız olmaz ya da yürüyebilir, televizyondan videolar açıp spor yapabilirsiniz. Çalışan kadınlar için yazdıklarım iyi bir tavsiye gibi görünmeyebilir, ancak aynısını ofiste yapmanızı gerektiren diğer iş türlerinden kaçınmak için yeterlidir.

Bu yazımızı beğendiyseniz Kadınlara Özel sayfamızdaki sizler için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir..  Yüz İçin Güzellik Ürünleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.