Beyinsi | Yaşamakta olduğunuz herşey…

Beyinsi | BLOG

yaşadığınız herşey...reklamlar


Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi

Son Güncelleme: 15.10.2014 21:10

Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

 

Sınav Tarihleri
Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınav Tarihleri(tıklayınız)
 

Ders programı
Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi Ders Programı(tıklayınız)
 

SORUMLULUK SINAV TARİHLERİ AŞAĞIDA YAZMAKTADIR.


esenler-guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip-lisesi-sorumluluk (1) esenler-guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip-lisesi-sorumluluk (2) esenler-guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip-lisesi-sorumluluk (3)
DUYURU
Tüm öğrenciler okulun ilk günü yeni okula gidecektir. Kız öğrenciler 07:00de, erkek öğrenciler 13:30da okulda olacaklardır.

Kız öğrenciler SABAHÇIDIR. Erkek Öğrenciler ÖĞLENCİDİR.(Kesin bilgidir, hiçbir şekilde değişmeyecektir. Detaylı bilgiler için tıklayınız..
Okul üniformalarının sadece arması değişecektir. 9.sınıfa yeni başlayanlar bu yeni armalı üniformaları giymek zorundalar. 10-11-12.sınıf öğrenciler, eski üniformalarıyla eski düzene devam edecektir.

Bilgiler 15.10.2014 tarihinde güncellendi.
Okulumuz; Ülkemizin tanınmış sanayici ve hayırsever iş adamı Hüseyin ÖZDİLEK tarafından, kız kardeşi Güzide ÖZDİLEK adına 2014 yılında tamamlanarak Milli Eğitim Bankanlığı’na devredilmiştir.
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında hizmete giren okulumuz  yaklaşık olarak 8000 metre kare kapalı alana sahiptir. Kapalı alanlarda; Derslikler, Konferans Salonu, Sinema Salonu, Spor Salonu ve Kulüp Çalışma Odaları bulunmaktadır.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında okulumuzda 2155 kayıtlı öğrenci bulunmaktadır.

Okulumuzda; İmam Hatip paket program dersleri verilmektedir.

2014-2015 yılı itibariyle Eğitim ve Öğretim hizmetlerini sunan 1 Müdür, 5 Müdür Yardımcısı, 75 Kadrolu Öğretmen, 32 Ücretli Çalışan ve 3 Hizmetli bulunmaktadır.

2011 – 2012 öğretim yılından itibaren İbrahim Turhan Lise’nin bir bölümü kullanılarak eğitim-öğretim faaliyetine başlayan Esenler Anadolu İmam Hatip Lisesi, 5 Mart 2012 tarihinden itibaren 125. Yıl İlköğretim Okulu’nun ek binasında faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuruluş aşamasında, Mustafa Salman kurucu müdür olarak görev yaptı. 23 Şubat 2012 tarihinde ise Cemil Sarıcı okul müdür olarak göreve başladı. Okulumuzda, müdür vekili, müdür baş yardımcısı, 2 müdür yardımcısı ve 91 öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuzun Anadolu bölümünde 4, lise bölümünde 22 olmak üzere toplam 30 sınıfta 1749 öğrenci öğrenim görmektedir. 2012-2013 öğretim yılı itibaren sınıf mevcutları ortalama 40 öğrenciyken bu sayı 2013-2014 yıllarında 60 öğrenciye çıkarıldı ve okulumuz ikili öğretim yapılmaktadır.
Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

Okulumuzun yeni inşaatı ile yeni ismine kavuştu Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu, okulumuzun yapımına 30 Haziran 2013 Pazar günü başlandı ve ortalama 27 derslik, 8 laboratuar ile 15 Eylül 2014 tarihinde hizmet verilmeyi hedeflemekte.  Bunun yanında okulun ismi neden değişti diye sorulacak olursa, okula maddi yardımda bulunan kişinin adı verildiği söylenmekte.

Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yeni okul, Davutpaşa caddesinde bulunan Şatto Cafe’nin yakınındaki yapımı yeni biten Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezinin arkasında olduğu söylenmekte.

Açık Adres: NENEHATUN MAHALLESİ 108. SOKAK NO:3 ESENLER/İSTANBUL

 

OKULDAN SON GÖRÜNTÜLER

esenler-guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip-lisesi-yeni (1) esenler-guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip-lisesi-yeni (2) esenler-guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip-lisesi-yeni (3) esenler-guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip-lisesi-yeni (4)

 

 1. Sefa diyor ki:

  Saçma bir olay, ilk başta İbrahim Turhan Lisesindeyken okulun tekstil kentte yapılacağı söylenmekteydi ve inşaatı 1 yıl içinde biticegi söylendi. Tamam dedik bekleriz 1 sene. suan lise 4e gidiyorum okul halen tamamlanmadı hergün akşam 7den çıkmaktan sıkıldık bu sene lys ygs sınavlarına gireceğiz bizim ders çalışmak için bir vaktimiz olmuyor akşam trafiğinden eve gidene kadar saat 20:30 oluyor yemek/dinlenme derken saat 22:00 oluyor hemen, okul yönetiminin birşey yapması lazım, bu arada okulun adı çok uzun olmuş sanki ilk okul ismi gibi birşey.

 2. Asrın diyor ki:

  Okulun sitesinde 15 Eylül’de geçiliceği yazıyor.Sadece bahçe sıkıntısı var.

 3. esenleraihl diyor ki:

  Sabahçılık, öğlencilik Esenler’deki imam hatip liseleri arasında alınan ortak bir karar. Bu karar %99 değişmeyecek. Belki bi ihtimal sadece 12. sınıfları (kız erkek ayırt etmeksizin) sabahçı yapabilirler. Diğer kızlar yine öğlenci. Ama bu ihtimal de 100 civarı kızı 1000’e yakın erkeğin içine konulması yüzünden zor görünüyor.

 4. beyza diyor ki:

  bu ne biçim bi karar böyle yaa çok saçma

 5. FURKAN SÖYLEMEZ diyor ki:

  BAĞCILAR EBUBEKİR CAMİİSİNİN ORDA OTURUYORUM OKULA NASIL GELEBİLİRİM??? METRO YAKIN MI??

  • Beyin diyor ki:

   Yeni okul, eski okula 6-7 dakikalık mesafe kadar uzaklıkta. Yaklaşık olarak 550 m. 125.Yıl İlköğretim okula nasıl geliyorsanız yeni okulada aynı şekilde gelebilirsiniz.

 6. yaren diyor ki:

  esat hoca olsaydı böyle olmazdı

 7. zeynep diyor ki:

  okulu çooook beğendim her ne kadar da içini görmesem de eskiside çokkkk güzellll ama orda okumak nasip değilmiş

 8. zeynep diyor ki:

  inşallah hakkımızda hayırlısı neyse o olur

 9. zeynep diyor ki:

  okulun adının benim için ayrı bir yeri var çokkkk sevdiğim bir öğretmenimin adıydı

 10. Beyin diyor ki:

  Arkadaşlar, 05.09.2014 tarihinde Dilara Çeribaş’ın esenlerihl grubunda paylaştığı bilgiye göre kız öğrenciler tekrar sabahçı oldu. Bu değişimin nedeni, ilçe milli eğitim bakanlığı tarafından bildirim gelmiş ve karar değişmiş kızlar sabahçı olmuş. Bizim düşüncemize göre, kız öğrencilerin velileri ilçeye şikayet etti bu durumu ve ilçe okula uyarı yaptı diye düşünmekteyiz. Sizce bu değişiklik iyi mi oldu ?

 11. elif diyor ki:

  kesin bir karar yokmu ? herkes farklı konuşuyor artık kesin bir karar verin lütfen okullar açılmak üzere ve sabahçımı yoksa öğlencimi olduğumuzu bilmiyoruz net bir cevap yokmu ?

 12. enes diyor ki:

  Insallah erkekler sabahci olur . 2 seneden beri erkekler oglenci . Kizlar bu sene oglenci olsunlar .insallah erkekler sabahci olur

 13. serhat diyor ki:

  Okul zaten cok buyuk . Karma olsa daha iyi ne gerek var bu kadar kafa karistirmaya zaten erkekler hep oglenci bence ya erkekler sabahci olsun yada karma olsun

 14. Furkan diyor ki:

  Bizde şikayet edersek nolcak acaba bizde 2 senedir öglenciyiz

 15. FURKAN diyor ki:

  Ya arkadaşım kimi öğrenci programını yaptı neden karar hep değişiyo AKSEMSETTIN IHL. nin saatleri neden oglenci- sabahci diye ayrilmiyo? Bence kiz-erkek karma olup bu sorunun çöçözülmesi

 16. hihihihiii diyor ki:

  burada okulun resmi sitesinden daaha fazla bilgi var. helal size gençlik

 17. KESİNLİKLE ÇOK İYİ OLDU ZATEN SABAHÇI OLMAYI İSTİYODUM İNŞALLAH DEĞİŞMEZ diyor ki:

  KESİNLİKLE ÇOK İYİ OLDU ZATEN SABAHÇI OLMAYI İSTİYODUm.sonuçta kızlar akşam 7 de çıkıp nasıl gelcekler evlerine evleri uzak olanlarda var

  • Beyin diyor ki:

   Evleri uzak olanlar servisle gitsin, ya da evi uzaksa neden bizim okulu tercih ediyorlar. Diğer imam hatiplerin suyumu çıktı. Merter minibüs ile(çinçin deresi üzerinden) gelen öğrenciler ise akşam iş saatlerini dert etmesinler, kız öğrencilere özel minibüs kiralayabiliyoruz kişi başı 1 TL ye.. Bu okulda adalet yok.!

   • hilal diyor ki:

    kusura bakmayında biz her ihtimali düşünmek zorundayız emin olunki kimse akşam eve gelmeye hevesli değildir

 18. cccc diyor ki:

  kızlar pazartesi günü kaçta okulda olcaklar??*

  • Beyin diyor ki:

   Kız öğrenciler 15.09.2014 tarihinde saat 07:00’de okula olup tören yapılacaktır. Törenden sonra ders zili ile ders başlayacaklardır.

 19. Beyin diyor ki:

  Fotoğraflar Furkan Tekeci’ye aittir.
  guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip (4) guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip (3) guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip (2) guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip (1) guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip (5) guzide-ozdilek-anadolu-imam-hatip

  Okul çöplük içinde, ve okulların açılmasına 6 günden kısa bir süre kaldı.

 20. bunyamin ugure diyor ki:

  karadenizde oturuyorum nasil gelecegm hakkinda hic bir bilgm yok ama gelmeyi cok istiyorm:(

 21. Beyin diyor ki:

  imam hatipli, anadolu lise, ihl lisesi, anadolu liseler, anadolu i, hatıp, mesleki dersler, anadolu okul, anadolu lısesı, anadolu esenler, anadolu okulları, yeni anadolu liseleri, esenler anadolu imam hatip, ımam hatıp, imam hatip liseleri bölümleri, anadolu ımam hatıp lısesı, marmara imam hatip lisesi, ımam hatıp lıselerı, esenler imam hatip lisesi adresi, imam hatip lises, yeni imam hatip liseleri, en iyi imam hatip ortaokulu, liseler imam hatip oluyor

 22. Merve Güreler diyor ki:

  Bu kıyafetleri alıcagımız yer nerde ve adı neydi ?

  • Beyin diyor ki:

   İclal, Modapoint ve Dörtyol meydanında bulunan Emre çocuk mağazalarından satın alabilirsiniz.

 23. Yusuf diyor ki:

  Arkadasım İmam Hatipe Gidio ama Orada Erkekler Sabahçı Neden Bizde De Böyle Deil

 24. […] Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi […]

 25. hatice diyor ki:

  ne güzel günlerimiz geçti be şu okulda :)