Beyinsi

Erkeğin Kadına İlgisizliği Ve Sonuçları

  • 2.196 kez görüntülendi.
Erkeğin Kadına İlgisizliği Ve Sonuçları

Erkeğin Cinsellik Görevinden Kaçması

Kadın nasıl kocasının cinsel hakkına uymak zorundaysa, erkek de karısını bu yönden tatmin etmek zorundadır. Ancak bir farkla, kadın kocası istediği an onun arzularına uymak zorunda olmasına rağmen, erkek için bu zorunluluk yoktur. Fakat erkek bu durumu suistimal edip kadını uzun süreler cinsel yoksunluğa mahkûm etmemelidir. Çünkü kadın, böyle bir durumda şer’i dâva açabilir. Karısını cinsel bakımdan mağdur eden bir erkek, şer’an suçlu olduğu için, mahkemeye verildiği takdirde hakim tarafından derhal cinsî münasebete başlaması için kocaya emrolunur. Buna rağmen erkek dayatır ve karısını cinsel mahrumiyete mahkûm etmek için cinsel ilişkiye başlamazsa hakim için uygulanacak iki hüküm vardır bunlar;

a) Süre vermeksizin evlilik sona erdirilir.

b) Kocaya ilâ yapana uygulanan hüküm tatbik edilir.

erkegin-cinsellik-gorevinden-kacmasi

Yani; kadının mahkemeye başvuru tarihi esas alınarak, kocaya dört ay zaman tanınır. Bu zaman zarfında koca karısıyla cinsî temasa geçmezse, dört ayın sonunda hakim kocaya ya cinsî münasebete geçmesini, ya da karsını boşamasını emreder. Koca hiç birine yanaşmazsa, bu duruma hakim, karı ile kocayı ayırır. Bu işin resmi kısmı idi. Birde diğer tarafından bakalım.

Bundan çıkarılan hükme göre, koca dört aydan fazla karısını cinsel açıdan yoksunluğa mahkûm edemez. Çünkü nasıl ki bir erkek karısı tarafından cinsel arzularına cevap alamadığı takdirde gözü dışarıya kayabiliyorsa, kadının da gözü dışarıya kayabilir. Eşler bu durumu göz önünde bulundurmalı, namus ve iffet perdesine en ufak bir leke kondurmamalıdır. Eğer ilâhî âzaba uğramak istemiyorlarsa. Mutlu giden bir evlilik yapılan cinsel hatalardan kaynaklı bitebiliyor. Olan yine çocuklara oluyor. Günahsız yavrularımız anne ya da baba sevgisinden mahrum kalabiliyor. Bu gibi acısı büyük durumlarla karşılaşmamak için erkeğin cinsel yönden kesinlikle tatmin olması gerekir. Tabi kadının da öyle. İlgi isteyen kadındır. İlgiye muhtaç olan kadındır. Erkekte ister ama kadının ki kadar değildir. Bu nedenle erkeğe düşen cinsel görev tam olarak yerine getirilmeli ve mutlu bir beraberliğin tadı çıkarılmalıdır.

İlginizi Çekebilir..  İstanbul-Üsküdar İlkokul Ortaokul Ve Liseler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.