Beyinsi

En Kullanışlı Selfie Çubuğu Hangisidir?

  • 4.075 kez görüntülendi.
En Kullanışlı Selfie Çubuğu Hangisidir?

En Kullanışlı Çubuğu Hangisidir?

Günümüzde selfie yani özçekim hayatımızın bir parçası. Her anımızın fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşıyoruz. Arkadaşlarımızın nerelerde olduğunu öğrenebiliyoruz. Tabi bu selfie işi çok büyüyünce daha kolay çekilmesi için selfie çubukları birden hayatımıza girdi. İnanılmaz derecede çok çeşitli selfie çubukları var. Ve tabiki de tahmin edebileceğiniz gibi hepsi aynı şekilde yapılmadı. Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır Tıklayınız.

Selfie ve selfie çubukları aslında telefonlarımızı ön kamerası olduğundan beri toplum ile ilgili yanlış veya doğru şeyler için bir nevi simge oldu, bu tabiki de bizim bakış açımıza göre. Ama selfie çubuklarını kullanmaya başladığınızda siz de fark etmişinizdir bunların hepsi aynı değil. Hatta aynı fabrikadan çıkanlar bile kalite veya görünüş bakımından olsun aynı değil.

Bizler de sizler için geniş çaplı bir araştırma ve bizzat gerçekleştirdğimiz deneyimlerle en iyi selfie çubuğu modellerini bulmaya çalıştık ve çıkardığımız sonuçları aşağıda sizlerle paylaştık. Bu araştırma ile sadece Türkiye’de değil dünya genelinde popüler olan telefon markalarla alakalı deneyimleri öğrenme fırsatımız oldu. Bunlara APPLE, HTC, LG, SAMSUNG, NEXUS, HUAWEİ, markaları da dahil. Biz bir sürü telefon mekanizmalarını test ettik. Telefonu koyunca çubuğun ne kadar büyüdüğünü, eğildiğini, güzel bir fotoğraf çekilmek için nasıl tutmamız gerektiğini öğrendik.

Bu konuda bizce kalite farklılığı çok dikkat çekici. Bazıları ağır oluyor, kaliteli duruyor ama iyi çalışmıyor. Bazıları da kalitesiz görünüyor ama iyi çalışıyor. İşte sizler en iyi ve en kötü selfie çubukları.

İlginizi Çekebilir..  Kedi Köpek Maması Yenir Mi?

Çapa Selfie Çubuğu (AnkerSelfieStick)

anker-selfie-stick-en-iyi-selife-çubukları-beyinsi

Fiyat: 30-40 TL arası

Çapa selfie çubuğu uzayabilen metal bir çubuktan, yumuşak ergonomik  birtutucaktanve el kayışından olusmaktadır. Kolayca açılabilir ve sürtünme kuvvetiyle olduğu pozisyonu korur. Maksimum uzatılmada çok fazla oynanmadığı taktirde şeklini korur.

Telefon tutuş kabı piyasanın en iyilerinden biridir. plastikpedleri arasında ve plastik kelebek somun ile sağlanmış açısı ile güvenli bir tutuş sağlar.Nexus 6p 5,7 inchlikbir tablet bile içine kolayca sığabilir.

Tutuş yeri bluetooth tuşu aracılığı ile ses kısma tuşunu simule ederek çalışır. Tuş yanar eşlestirmesi çok kolaydır. Özelliğin kullanımı hızlıdır ve uzun süreli kullanılabilir. Bu yüzden sarj için endişelenmenize gerek olmaz.(ki microusb ile sarj edildiği için çok kolay)

Özellikler

-Max. uzunluk: 54,6 cm

-Katlanmış uzunluk: 18,7 cm

-Ağırlık: 140 g

-Maksimum telefon genişliği: 8,3 cm

Sualtı Selfie Çubuğu (Dicapac ActionFloating Selfie Stick )

su-geçirmez-selfie-çubuğu-beyinsi

Fiyat: 90-100 TL arası

Dicapacselfie çubuğu basit bir çubukla profesyonel fotoğrafçılık özelliklerinibirleştiriyor. Köpük bir tutuş yeri ve alüminyum çubuk ve telefonu istenilen uzunlukta tutan döndürmeli kilitten oluşuyor. Çubuk hafif ve sağlam , max uzunlukta biraz oynayarak.

Telefon için 2 tutma yeri bulunduruyor. Birincisi basit bir tutacak ve sadece Nexus 6p’yi sığdıracak kadar açılabiliyor. Diğeri ise içine telefonu koyabileceğiniz su geçirmez bir kilitleme ve canlılık mekanizması. Telefon tutacağı diğerleri gibi  bir plastik ped barındırmıyor ama çubuktan 1/4 lük bir normal kamera tutacağı olarak ayrıca kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir..  Drone uçuşuna yasak bölgeler nereler?

Küçük, çıkarılabilir bluetooth tuşu su geçirmez bir kalıpla beraber ve bu kalıp çubuğa bağlanabiliyor ve çok iyi çalışıyor. ( sadece saat pili gerekli)

Su geçirmez kalıpla çekilen fotoğraflar orta derecede iyiydi ama kaptan kaynaklan bir bozukluk vardı. Çubuk suda yüzebilir bu sayede su geçirmez kamera veya telefonunuzu denizde kaybetmezsiniz.

Özellikleri

-Max uzama: 58 cm

-Katlanmıs uzunluk:  23,4 cm

-Ağırlık: 140g

-Maksimum telefon genişliği: 7,4 cm

-Hafif, su gecirmez, uyum sağlayabilen ama diğerleri kadar uyumlu ve ucuz değil ve güçsüz bir telefon tutucağına sahip.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.