Beyinsi

En Kolay Sivilce Tedavisi

 • 1.868 kez görüntülendi.
En Kolay Sivilce Tedavisi

En Kolay Sivilce Tedavisi

Her iki kişiden birinin ortak sorunu sivilcelerdir. İleri aşamalarda doktora başvurmanın gerektiği durumlar hariç evde yapılabilecek basit tedavi yöntemleri vardır. Strese, beslenmeye ve biyolojik yapıya bağlı olarak her bireyde görülebilecek sivilceleri yok etmenin yollarına bir bakalım.

En Kolay Sivilce Tedavisi Nasıl Olur ?

 1. Aspirin. Aspirini ılık bir suda bekletin. Çözüldükten sonra pamuklu bir çubukla sivilcenin üzerine sürün. 10 dakika bekledikten sonra durulayın.
 2. Çay Ağacı Yağı. Yağı pamuklu bir ped ile sivilcenin üzerine sürün. Bir gece bekleyebilir ya da bir gün.
 3. Buz. Sadece yanan ya da şişen yerlere tutulmayan buzun sivilceye etkisi çok fazladır. Buz sivilce iltihabını azaltır. Sivilcenin üzerine bir dakika tutun. Bunu aralıklarla tekrarlayın.
 4. Elma Sirkesi. Yüzün her yerine sürülebilir ama elbette tavsiye edilen sadece sivilce üzerine sürmektir. Hafif kimyasal soyulma olabilir ama bunun zararı yoktur. Bakterileri öldürücü etkisi vardır.
 5. Limon. Limon strik asit içerir. Sivilcenin üzerine sürüp gece bekletilebilir. Bakterileri öldürür.
 6. Sarımsak. Sarımsak antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ezilmiş sarımsağı aknenin üzerine sürün 5 dakika bekletin sonra yıkayın.
 7. Yumurta Beyazı. Yumurta beyazı gözenekleri açar. Sivilceye uygulandığında iltihabın daha hızlı dışarı atılmasını sağlar.
 8. Bal. Balı sivilceli bölgeye sürün 10 dakika bekletin ve durulayın.
 9. Karbonat. Karbonat ve su ile hamur yapın sivilceye sürün 5 dakika bekleyip durulayın.
 10. Muz Kabuğu. Muz kabuğunun iç kısmını sivilcenin üzerinde masaj yapar gibi ovalayın. 5 dakika bekletin ve sonra durulayın.
 11. Beyaz Patates. Sivilceden ziyade sivilce izlerini yok etmede kullanır. Patatesi sivilce üzerinde bekletin. Durulama gerektirmez.
 12. Salatalık. Salatalık sivilceden kaynaklı şişliği azaltmada etkilidir. Sivilcenin üzerinde yumuşayana kadar bekletilir.
 13. Portakal Kabuğu. Asitli yapısı sayesinde bakterileri öldürücü etkisi olduğu bilinir. 5 dakika bekletilip durulanır.
 14. Diş Macunu. Diş macununun kurutucu etkisi vardır. İltihabı kurutur. Uzun süre bekletilmez. 2 dakikalık bekleme süresinden sonra durulanır.
İlginizi Çekebilir..  Kolin Bileşenleri

Görüldüğü gibi evde basit yöntemler uygulanarak sivilce tedavisi yapılabilir ve ayna karşısına geçtiğimizde korkulu rüya olmaktan çıkabilir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ileri safhada olmayan sivilceler için uygulanır. İleri safhaya gelmiş ve her yere yayılmışsa da uygulanır ama bu durumda profesyonel bir destek almak en mantıklısıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.