Beyinsi

Elazığ İftar Çadırları Nerede?

  • 1.304 kez görüntülendi.
Elazığ İftar Çadırları Nerede?

Elazığ İftar Çadırları Nerede?

Ramazan ayının gelmesiyle geleneksel hale gelen iftar çadırları kuruldu. Hazırlıklar tamamlandı ve vatandaşın hizmetine sunuldu. Gelir durumu iyi olmayan aileler için de ramazan gıda paketleri dağıtılmaya başlandı. Her belediye bir ya da birden fazla çadır kurarak vatandaşın iftarını sıcak yemeklerle açmasına olanak sağlıyor. Ramazanın bereketi ve manevi hazzı iftar çadırlarında hissediliyor. Kimi belediyeler çeşitli etkinliklerle vatandaşın keyifli bir ramazan geçirmesi için hizmet veriyor. İftar çadırları yaklaşık 500 ile 2000 kişiye hizmet veriyor.

Elazığ’da iftar çadırları nerede?

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle; Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği organizasyon öncesinde tasavvuf dinletisi gerçekleştirildi.  İftara az bir süre kala Kur’an- ı Kerim okundu. Ezanla birlikte oruçlar açıldı.   İftar çadırında her gün yaklaşık 2000 kişiye iftar ikramda bulunuluyor. İSAŞ AŞ tarafından ikram edilen ilk gün iftar menüsünde çorba, kavurma, ayran ve tulumba tatlısı vardı.
İftar Çadırında bir konuşma yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz;” Burada Ramazan boyunca İnşallah akşam saatlerindeki iftar programımız devam edecek. Bu iftar programlarıyla birlikte birçok etkinlikleriniz de olacak. Akabinde Kültür Park’ta değişik etkinliklerimiz olacak. Elazığ olarak Ramazan ayını dolu dolu yaşıyoruz. Bizleri bugünlere kavuşturan Rabbimize hamd ediyoruz. Rabbim Ramazan Bayramına da erişmeyi, birlikte kutlamayı nasip etsin inşallah. Bu Ramazan ayında buradaki iftar programlarını değişik bir organizasyonla yapmaya başladık.  Her akşam ev sahibimiz farklı bir iş adamımız, derneğimiz farklı bir sivil toplum kuruluşumuz olarak buradaki iftarları veriyoruz. Asgari 1500-2000 kişiye yetecek şekilde bir organizasyon yapıyoruz. Bu akşamki ev sahibimiz İSAŞ AŞ firması oldu. Ben firma sahiplerine bu hayırlarından ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. ”dedi.

İlginizi Çekebilir..  Adana-Kozan İlkokul Ortaokul Ve Liseler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.