El Gücü İle Dağları Delen Adamın Hikayesi

El Gücü İle Dağları Delen Adamın Hikayesi


El Gücü İle Dağları Delen Adamın Hikayesi
Kültürümüzde Ferhat ile Şirin hikayesini bilmeyen yoktur. Ferhat aşkı için dağları delmiştir. Peki bu hikayenin aynısı yaşanmış desek inanır mıydınız? Evet arkadaşlar yaşanmış gerçek bir olayı paylaşalım. Hindistan da yaşanmış bir olay. Bir adam sevdiği kadını hastaneye yetiştiremiyor yol yüzünden ve kaybediyor. Başkaları da bu acıyı yaşamasın diye tek başına dağı deliyor.
Hindistan da bir köy. Yolu bozuk ve merkeze uzak. 55 km lik bir yolu kat etmek zorundalar. Köy ile merkez arasında bir dağ var. Eğer bu dağdan tüneli le bir yol açılsa uzaklık 15 km ye düşecek. Uzun zaman önce yaşanan bu olay kömür madeni işçisi Manjhi’nin hayretler içinde bırakan azmini anlatıyor. Kendisi kömür madeninde çalışan fakir bir işçi. Bir gün Karısı yemek getirmek için yola çıkıyor. Dağlardan kayalıklardan geçerken düşüp yaralanıyor. Hastaneye yetiştirilmek zorunda yoksa hayatını kaybedecek. Manjhi karısını kucağına alıyor ve yola düşüyor. 55 km uzakta olan kasabaya gitmek için dağın etrafını dolaşmak zorunda. Öyle de yapıyor fakat hastaneye yetişemeden eşini kaybediyor. Bunun üzerine adam yetkililerle görüşüyor ancak kimse buraya bir yol yapmaya yanaşmıyor. Manjhi alıyor eline çekiç ve keskiyi başlıyor dağı delmeye. Tam 22 yıl boyunca gece gündüz çalışıyor. Bu arada çekiç ve keskiyi almak içinde sahip olduğu tek keçisini satıyor. İnsanlar deli olduğunu düşünüyor. Bu şekilde dağın delinemeyeceğini söylüyor halk ama bu ona daha da fazla cesaret veriyor ve 22 yıl sonra dağı deliyor. Köyüne bu yolu kazandırıyor.
Filmlere konu olmuş bu olay tüm Hindistan tarafından biliniyor ve insanların isterse neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2021 2,722