Beyinsi

Dünyada Ziyaret Edilebilecek En güzel Yerler

  • 512 kez görüntülendi.
Dünyada Ziyaret Edilebilecek En güzel Yerler

Dünyada Ziyaret Edilebilecek En güzel Yerler

Dünya üzerinde görülmesi gereken en güzel yerler

ROMA

Roma tarihi Dünya üzerinde en çok merak edilen yerler arasındadır. Bu nedenle ziyaretçiler akın akın gelmekte ve tarihi Roma imparatorluğunun kalıntılarını incelemektedir. Mistik havası ile görülmeye değer yerler arasındadır. Kolezyum en çok ziyaret edilen tarihi mekanlardan biridir. Sanat ve mimari alanlarda önemli eserlere ev sahipliği yapar. İtalyan mutfağı da ziyaretçileri yemek açısından memnun etmekte olup Dünya da Roma’ya özgü bir çok yemek çeşidi bulunmaktadır.

 

SYDNEY

En güzel Avustralya şehirlerinden biridir Sydney. Meşhur opera binasını bilmeyen yoktur. Harbour köprüsü de Dünya da en bilindik köprüler arasındadır. Ziyaretçilere görsel bir şölen sunan Sydney turizm açısından adından sıkça söz ettirir. Hyde Park şehre turist çeken mekanlardan biridir.

PORTO

Porto bir kıyı şehridir. Seyahat edenler için görülmesi gereken yerler arasındadır. Etkileyici mimari yapıları ile kendini gösterir. Porto’ya köprüler şehri de denir. En ünlü köprüleri Dom Luis 1 köprüsüdür. Şarap mahzenleri de ziyaretçilerin ilgisini çeken yerler arasındadır. Sandeman ve Offley mahzenleri yoğun ilgi görmektedir.

LONDRA

18. ve 19. yüzyıldan kalma mimari yapıları ile seyahat edenlerin sıklıkla uğradığı yerler arasındadır. Londra aynı zamanda eğitim içinde tercih edilen yerler arasındadır. Westminster Abbey ve Buckingham Sarayı en çok ziyaret edilen yerleridir. Mimari yapıları tüm dünya da taklit edilmektedir. Louvre müzesi en ünlü müzeleri arasındadır.

 

PARİS

Paris tüm dünyadan özellikle öğrencilerin eğitim için tercih ettiği yerler arasındadır. Bir zamanlar Osmanlı’da da Paris’e gidip eğitim almak ayrıcalıklı bir durumdu. Versay sarayı, Eyfel kulesi, Madam tussauds müzesi gibi dünyaca ünlü mekanlara ev sahipliği yapar. Aşıklar şehri olarakta bilinir.

 

NEW YORK

Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Yüksek binaları ve ışıltılı caddeleri ile bir cazibe merkezidir. Empire State binası en ünlü binalar arasındadır. Özgürlük heykeli şehre ayrı bir hava katar ve yıllık ziyaretçi sayısı ile bir çok büyük turistik merkezleri geride bırakır. Central Park şehrin nefes aldığı gezi parklarından biridir.

PRAG

Prag bir masal şehridir. Göz alıcı yapılara ev sahipliği yapar. Eski şehir meydanı, Prag kalesi, Prag astronomik saati gibi mimari yapıları bünyesinde barındırır.

BARCELONA

Adeta bir rüya şehirdir Barselona. Etkileyici mimari yapıları ilk etapta göze çarpıyor. Katalan Sarayı’nın eşsiz göz alıcı yapısı, Santa Eulalia Katedrali, Camp Nou Stadyumu gibi yapılar ziyaretçilerini bekliyor.

DUBAİ

Dünyanın enlerini barındıran en büyük insan yapılarına ev sahipliği yapan bir yerdir Dubai. Dünyanın en büyük kapalı alan parkı, en büyük liman, en büyük bina gibi muhteşem yapıları görebilirsiniz. Kapalı alan plajları ve alış veriş merkezleri ile bir cazibe merkezi konumunda.

BALİ

Endonezya’nın en güzel yerlerinden biridir. Bu adada turizm çok gelişmiştir. Otelleri ve doğal yapıları ile ziyaretçileri pişman etmeyecek bir yerdir. Antik tapınaklara ev sahipliği yapar. Volkanik dağları ve eşsiz plajları ile ziyaretçilerini bekliyor.

SERENGETİ ULUSAL PARKI

Serengeti belgesellerde gördüğümüz vahşi yaşamı barındıran güzel yerlerden biridir. Ziyaretçiler eşsiz bir deneyim yaşıyor. Kuru mevsimde ziyaret edildiğinde bir çok farklı vahşi hayvan türlerini görme imkanı sağlıyor.

PHUKET

Tayland’ın en büyük adasıdır. Geniş kumsalları, kireçtaşı mağaraları, ve kıyı oluşumları ile doğal bir güzelliğe sahiptir. Turizm gelişmiştir. Spa’ları ile ünlüdür. Egzotik tadlar sunar.

COSTA RİKA

Costa Rika tropikal ormanları, volkanik dağları ve el değmemiş plajları ile harika bir yer. Bir Orta Amerika ülkesi olan Costa Rika vahşi yaşama ev sahipliği de yapar.

BÜYÜK BARİYER RESİFLERİ

Dünyanın en güzel doğal harikalarından biridir. Avusturalya’nın doğu kıyı şeridinde bulunur. Mercan resifleri ile görülmeye değer yerlerden biridir. Yaklaşık 600 tane ada bulunur. 1600’dan fazla balık çeşidi vardır. Hem havadan hem de su altından ziyaretçilere muhteşem görüntüler sunuyor.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.