Beyinsi

Drone Nedir? Parrot Drone Nasıl Çalışır?

  • 3.197 kez görüntülendi.
Drone Nedir? Parrot Drone Nasıl Çalışır?

Drone ile Sınırları Aşmaya Ne Dersiniz?

Drone, kelime anlamı olarak “erkek arı” demektir. Özellikle askeri alanda devletlerin casusluk ve benzeri amaçlarla ülkenin güvenliğini sağlamaya yönelik kullandığı insansız hava araçlarına bu ad verilir. Fakat teknolojinin gelişmesiyle normalde daha büyük olan dronelar, kişisel kullanıma açılarak daha küçük boyutlarda ve toplumda kullanılabilecek şekilde üretilmeye başlandı. Müzik klipleri, filmler, kişisel videolarda oldukça kullanımı artan dronelar şimdilerde su altında kullanılması için yeni geliştirilen teknoloji ile birleşiyor.

 

Parrot-Skycontroller_Bebop-Drone_Red

 

Türkiye’de de kullanımı oldukça hızlı yayılan kısaca büyük bir talep gören drone artık sadece karadan veya havadan çekim yapmakla kalmayacak. Yeni geliştirilen drone su altında hatta okyanusta ilerleyebilip çekim yapabilecek. Amaç herkes için erişilebilir ve ucuz drone üretmek. Şuan deneme aşamasında olan aletin ismi bile hazır, Openrov Trident.

 

product

 

3 saat su altında kalabilen bu model, 100 metre derinliğe kadar inebilecek. Gelen haberlere göre saatte yapacağı hız ortalama 2 m/s olacak. Fakat normal bir dronedan çok daha farklı olacak. Örneğin, göklerde havalanan ve çekim yapan drone’da kablosuz bağlantı gerekliydi. Ama Openrov Trident modelinde durumlar bu şekilde değil. Çünkü drone’dan kontrol cihazına bir kablo bağlantısı olacak. Trident’te farklı boyutlar olabilecek, ihtiyacınıza göre 25 metre veya 100 metre seçeneklerinden birini alabilirsiniz. Projenin çok kısa bir sürede hayata geçirilebileceği konuşuluyor.

product (1)

 

İlginizi Çekebilir..  Fizy ruh haline göre listesi indirme

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.