Drone Ligi Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Drone Ligi Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?


Drone Ligi Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Drone ligi nedir? Nasıl başvuru yapabilirim? Katılımda yaş sınırı var mıdır? Drone ligini nereden takip edebilirim? Yarış kazandığımda hangi ödülleri alırım? Yarış kuralları nelerdir?

Böyle bir ligin oluşmasında emeği geçen herkese (Özellikle Drone Sporları Derneğine)  teşekkür ederek makalemize başlamak istiyoruz.

Drone ligi Türkiye’de başladı. Teknolojinin baş döndüren hızının bir ürünü olan drone, bir çok alanda kullanılıyor.Uzaktan çekim yapabilme özelliği olan drone, bilindiği gibi fotoğraf ve video çekimi yapıyor ama şimdi tamamen farklı bir amaçla kullanılyor. Drone yarışları. Drone yarışları başladı. En iyi en çevik en hızlı benim diyen drone sahipleri bu lige katılabilirler.

2017 yılı itibari ile 6 etaptan oluşuyor. Yarışların yapıldığı yerler ; Adana, Antalya, İzmir, Ankara, Eskişehir ve İstanbul. Drone sporları derneğinden lisans alan sporcular Uluslararası organizasyonlarda da ülkemizi temsil edebilecek.

 

 

Nasıl Katılırım? Başvuru Formu Nasıl?

Başvuru formunda AD, SOYAD, T.C KİMLİK NO, DOĞUM TARİHİ, ŞEHİR, E-POSTA, TELEFON ve NOT kısımları var buralar doldurulmak zorunda. 18 yaşından küçük pilotların yarışa katılmaları için ailelerinden muvafakatname almaları mecburidir.

Yarış

TDL’de 2 farklı kategori vardır. Birincisi pilotların akrobatik becerilerini sınayan freestyle ve ikincisi pilotların hız becerilerini sınayan race kategorisi. Sadece bir yarış olarakta görmemek gerekir çünkü bu sporu daha geniş kitlelere yaymak adına bir çok aktivite yapılacaktır.

Yarışma Harici Hangi Aktiviteler Var?

Bu aktiviteler; Drone tanıtım eğitim satış stantları simülatörleri,  DJler ve müzik grupları konserleri, yeme-içme üniteleri,  lazer ve ışık şovları,   TDL marka ürünlerin stantları,  sponsor stantları, dev ekranlarda pilot görüşü ile  yarış izleme olanağı ve interaktif performanslar ile Türkiye’de her kesime hitap edebilecek. Özellikle gençlerin yoğun ilgisine sahne olacak olan TDL, pilotlara eğitim yapabileceği 2 pist veriyor. Bu pistler indoor ve outdoor olarak adlandırılıyor.

Yarışmada Kullanılan teknik malzemeler ve ihtiyaçlar için yarışma alanlarında CORNER kurulacak. Bu cornerlarda FPV gözlük, uzaktan kumanda, drone yedek parça  ve aksesuarlar bulunacak.

Pilotlar Hangi Ödülleri Alacak?

Uluslararası yarış kuralları ve lig puanlama hesabının geçerli olacağı TDL, puantajda 1.olan pilota 8000 lira ve Türkiye’yi yurtdışında temsil etme hakkı verecek. 2.olan pilota 4000 lira, 3. olan pilota da 2000 lira ödül verecektir. 4.den 10.ya kadar olan pilotlara da TDL tarafından mansiyon ödülleri verilecektir.

 

 

TDL İle İlgili En Fazla Sorulan Sorular ve Merak Edilen Detaylar

Şehir dışından geliyorum, neleri karşılıyorsunuz ?

Hangi gün geliyoruz, antrenman yapabilecek miyiz ?

Pist Perşembe günü açılacak, Şehir dışındayım fakat daha erken gelip pisti kullanmak istiyorum. Bu konuda bir çözümünüz var mı?

Hangi ekipmanları organizasyon karşılayacak, ve bizde kalacak mı ?

Ekipmanlarımız zarar gördüğünde nasıl çözüm sunuyorsunuz ?

Otel ile organizasyon arasında ulaşım sağlanacak mı ?

18 yaşın altındayım, yarışmaya katılabilir miyim ?

Yarışmaya ailemiz ile gelebiliyor muyuz ?

Uçak ile getiremediğimiz ekipmanlarımız var, bunları nasıl ulaştırabiliriz ?

 

İşte tüm bu soruların cevaplarını http://turkiyedroneligi.com adresinden öğrenebilirsiniz ve  başvuru yapabilirsiniz.

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

 

 

 

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2071 2,613