Beyinsi

Doğru WordPress Eklentisini Seçme İpuçları

  • 403 kez görüntülendi.
Doğru WordPress Eklentisini Seçme İpuçları

WordPress, milyonlarca siteyi destekleyen bugünün en popüler bloglama platformlarından biridir. Başarısının arkasındaki ana sebep kullanım kolaylığıdır. Ancak işlevsellik ve basitlik arasında nasıl bir denge kurarsınız? Her şeyi platforma yerleştirirseniz, kendi ağırlığı altında çökebilecek aşırı kilolu bir canavar alırsınız. Elinizde zayıf ve ortalama bir çekirdeğe sahip olmak işlevsellikten ödün verecektir. Cevap, eklentiler. WordPress eklentileri, web sitenizin işlevselliğini genişletmek için WordPress kurulumunuza takılan güçlü araçlardır.

Bu yazıda size eklenti seçme konusunda doğru kararı vermenize yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları listeleyeceğiz.

wordpress seo eklentisi

WordPress Deposunu Kullanma

Bir eklenti ararken, resmi WordPress eklenti diziniyle başlamak her zaman iyi bir fikirdir – http://wordpress.org/plugins/. Burada topluluk tarafından gönderilen tüm onaylanmış eklentileri bulacaksınız. Bu dizin, WordPress uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından izlenen kapsamlı bir ücretsiz eklenti listesinden oluşur. Güvenilmez bir eklenti derhal dizinden kaldırılır.

Bir eklenti bulmanın ve kurmanın en iyi ve en kolay yolu Yönetici Kontrol Paneli’dir. Eklentiler-> Yeni Ekle’ye gidin ve eklenti aramak için uygun bir metin girin.

Açıklamayı Okuyun

Eklenti açıklaması, eklentilerin ne yaptığının kısa bir özetidir. Bu, okumak için bir iki dakika sürmez, ancak belirli bir eklentinin gereksinimlerinize uygun olup olmadığı hakkında iyi bir fikir verir.

Yıldızları Saymak

Her eklenti, topluluktan alınan oy sayısına bağlı olarak 1 ila 5 arasında bir derece ile gelir. Bir eklentinin ne kadar iyi olduğunu ölçmek için en iyi faktör olmasa da, kullanıcı deneyimi hakkında kabaca bir fikir verir.

Sürümler

Bir eklentinin sürüm numarası size geliştirme durumunu anlatır. Geliştirme aşamasında olan kişi 0.1.x ila 0.9.x sayılarını taşır. İlk kararlı ve tam sürüm 1.0, ardından 2.0, 3.0 vb.

İlginizi Çekebilir..  Gerry Judah 'ın Araba Heykelleri

İndirilenler

Bir eklentinin indirilme sayısı, popülerliği ve dolayısıyla etkinliği hakkında adil bir fikir verir. Eklentiler arasında seçim yaparken, daha yüksek indirme sayısına sahip olanla gitmek güvenlidir. İndirme sayısı ne kadar yüksek olursa, eklenti seçimi de o kadar iyi olur.

Son Güncelleme

Bu, eklentinin yazarı tarafından en son güncellendiği zamanı verir. Daha eski bir sürüm, en son WordPress sürümüyle geliştirme veya uyumsuzluktan vazgeçebilir.

Bununla birlikte, nadir durumlarda, eklentinin son derece kararlı ve gelecekteki tüm sürümlerle uyumlu olması da olabilir. Güvenilir bir uzman tarafından önerilmedikçe, düzenli olarak güncellenen eklentilere gitmek akıllıca olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.