Beyinsi

Doğru Web Hosting Şirket Seçimi İçin 7 İpucu

  • 340 kez görüntülendi.
Doğru Web Hosting Şirket Seçimi İçin 7 İpucu

Bir web hosting şirketi seçmek gerçekten büyük bir karardır. İyi bir seçim yapmak, şüphesiz, kötü bir karar verirken her türlü baş ağrısına ve gereksiz harcamalara neden olabilir. İşte doğru web hosting şirketi seçmek için birkaç ipucu.

Hosting Şirket Seçimi

İtibar

Önemi düşündüğünüz herhangi bir web hosting firmalarının pazar itibarı hakkında biraz araştırma yapmak önemlidir. Sektördeki müşteriler ve uzmanlar tarafından gönderilen derecelendirmeleri ve yorumları görüntüleyebileceğiniz web barındırma inceleme kılavuzlarına göz atın.

Hosting İhtiyaçlarınızı Bilin

Barındırma ihtiyaçlarınızı düşünün. Video barındırmayı mı planlıyorsunuz? Kullanıcılarınız kendi içeriklerini kaydedip yükleyebilecek mi? İnfographics ve görüntüler gibi yüksek kaliteli multimedyalara ev sahipliği yapacak mısınız? Web sitenizin günlük trafiği hakkında iyi bir tahmin elde edebilirsiniz; aksi takdirde, ihtiyacınız olmayan hizmet için çok fazla ödeme yapabilir veya ziyaretçi trafiğinize ayak uyduramayan bir sunucu için ödeme yapabilirsiniz. Barındırma ihtiyaçlarınızı düşünün.

Siber Güvenlik Gereksinimleri

Muhtemel ev sahiplerinizin siber güvenlik önlemlerini ve güvenlik takip kayıtlarını inceleyin. Dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) koruması, web uygulaması güvenlik duvarı ve şifreleme sunduğundan emin olun. Birçok şirket, siber saldırıdan kaynaklanan kesinti ve itibar kaybı nedeniyle para ve müşterilerini kaybetti, bu nedenle barındırma hizmetinizi seçerken bir öncelik haline getirin.

Altyapı

Ana makinenizin altyapısı inanılmaz derecede önemlidir. Her bir barındırma konumunda kaç yer-uydu bağı taşıyıcısının bulunduğunu kontrol edin. Ağ topolojilerine bakın ve farklı taşıyıcılara sahip olup olmadıklarını görün. Şirketin kaç akranı olduğunu kontrol edin. Ne kadar çok eş varsa IP geçiş maliyeti o kadar düşük ve ağ o kadar esnek olur. Ayrıca, sağlayıcınızın veri merkezinin fiziksel konumunun pek alakalı olmadığını unutmayın.

İlginizi Çekebilir..  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Sivas Tanıtım Günlerinde

Ölçeklenebilirlik

İşletmeniz büyüdükçe veya değiştikçe gereksinimlerinizin değiştiğini görebilirsiniz; bu nedenle, bir barındırma şirketinin kararınızı ölçeklendirebilir olmasını istersiniz. Büyümeye uygun bir şirket seçin. İhtiyaçlarınızın muhtemelen zamanla değişeceğini kabul ederseniz, yolda ciddi bazı baş ağrılarından tasarruf edersiniz. Bunu yapmak, artan kapasitenizi karşılayabilecek bir barındırma şirketine geçme sürecinden geçmekten çok daha iyidir.

Fiyat

Herhangi bir iş kararında fiyat her zaman büyük bir faktör olacaktır. Ancak en ucuz oldukları için bir barındırma hizmeti seçmeyin. Gereksinimlerinizi karşılayan bir kalite planını makul bir fiyata dengelemeye çalışın. Daha sonra pişman olacağınız ucuz bir seçenekten daha iyi incelenmiş kaliteli bir şirket seçmekten daha iyidir.

Ücretsiz Denemeler

Bir web barındırma şirketi için büyük bir pozitif olup olmadığını ücretsiz deneme sunuyoruz. Ücretsiz deneme, şirketin hizmetlerinden ve müşterilerini tatmin etme yeteneğinden emindir. Ücretsiz deneme, barındırma şirketinin sizin için iyi olup olmadığını değerlendirmek için en iyi yoldur. Kesinlikle, ücretsiz deneme sürümünden yararlanın, sonuçta bu hizmet için çok para kazanıyorsunuz, bu nedenle mevcut tüm önlemleri almalısınız. En kötü senaryo, ücretsiz denemeden etkilenmemeniz ve ücretsiz olarak başka bir web barındırma şirketine geçmenizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.