Beyinsi

DJI PHANTOM 4 Özellikleri ve Kullanımı

  • 2.465 kez görüntülendi.
DJI PHANTOM 4 Özellikleri ve Kullanımı

DJI PHANTOM 4 Özellikleri ve Kullanımı

Son 3 yıldır, DJI, drone sektöründe lider konuma gelmiş ve bu yeri kimseye bırakmayacak gibi görünüyor. Phantom şirketinin tahminlerine göre yıl sonunda dünya genelinde  ürün kullanıcıların bu dronelar ile 12.500.000 mil kat etmiş olacaklar.

Phantom 4  bildiğimiz gibi diğer ürünlerindeki mükemmel konforun ve ikonik Phantom profilinin bir üst adımı olarak lanse edildi. Bu yeni tasarımdadaha aerodinamik bir yapı  ve sürtünmeyi azaltmaya yönelik önemli değişiklikler mevcut. Motor boyutu daha küçük, böylelikle navigasyon, aydınlatıcılar ve soğutma alanında daha fazla yer veriyor ve verimliliği oldukça artırıyor.

Başlıca Göze Çarpan Özelliklerini Sıralarsak:

-Nesne Takip Özelliği

-Ağır/Hızlı Çekim (4K)

-3 Boyutlu Modelleme

-Konumu Görüşe Göre Ayarlama

Çekim süresini artırmak için, batarya üzerinde geliştirmeler yapıldı. Gerçekten yeni Phantom 4 modeli ile  DJI oldukça etkileyici bir ürün geliştirdi. En önemli yeni özelliklerinden biri de titreşimi azaltan entegre kamera modülü oldu. Titreşimden bahsetmişken, oldukça pahalı Inspire 1 deki sorunu ortadan kaldıran daha hızlı pervane ve itiş gücü oldu.
Phantom 4’te   beş adet kamera bulunuyor. Önde ana kamera 4K çekim yapabiliyor, allta ve önde  ikişer adet  video ve fotoğraf çekimi yapan  kameralar ile belgesel mahiyetinde videolar ve ödüllere layık mükemmel fotoğraflar çekebileceksiniz. Phantom 4 VPS (görsel konumlandırma sistemi) özelliği ile gerçekten çekim açısından çok büyük gelişmeler yaşamıştır. Yatay stabilitesinde  5x artış olmuştur ve  (Phantom 3’ten 3 kat daha yüksek)  33 feet rakımlarda faaliyet yeteneğine sahiptir. Bütün bunların anlamı, GPS dahi olmadan konum sorunu yaşamayacaksınız demek.

İlginizi Çekebilir..  10 Farklı Kullanımda Hindistan Cevizi Yağsı

Fiyat?

Phantom’unfiyatı 1.399 $  olan (perakende) mevcut dört modeli var. Bu yeni ürünün 1700 $ civarında olması bekleniyor ki bu özelliklere göre bu fiyat kötü değil.

Video:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.