Dişlerimi Nasıl Beyazlatırım?

Dişlerimi Nasıl Beyazlatırım?


Dişlerimi Nasıl Beyazlatırım?

Beyaz bir diş için diş macunu seçimini yaparız kimi zaman memnun kalır kimi zamanda da değiştiririz ancak beyaz dişlere sadece macun ile sahip olamıyoruz. Gün içinde içilen çay ve kahveler ya da sigara gibi alışkanlıklar düşlerimizin gerçek görünüşünü saklıyor. Temiz ve beyaz dişler için çeşitli tavsiyeler ile sizlere yardımcı olacağız. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz yöntemlerle dişlerinizi beyazlatmak çok ta zor değil. Uzmanların yaptığı araştırmaya göre çeşitli yöntemler tavsiye edilmiştir. Nasıl mı? işte ip uçları;

Portakal kabuğu diş beyazlatmak için önemli bir etkendir. Biraz asit tadı gelse de portakal kabuğunu dişinize sürerseniz diş minesini temizler ve lekeleri önler.

Tuz ve karbonat diş beyazlatmada kullanabileceğiniz bir diğer yöntemdir. Diş fırçasına az miktarda tuz ve karbonat dökün. Islak diş fırçası ile fırçalamaya başlayın farkı göreceksiniz.

Gargara yöntemi için suya sirke ve tuz ekleyin. Bir dakika boyunca gargara yapın. Karışımın ağzın içindeki her noktaya ulaştığından emin olun ve ağzınızı yıkayın.

Güçlü bir karışım olan aloe veralı su da etkili bir yöntemdir. Aloe vera, limon yağı, gliserin ve karbonat dörtlüsü de dişleri beyazlatmanızda yardımcı olur.

Bir avuç susamı ağzınıza alın ve iyice çiğneyin. Dişlerle temas etmesini sağlayın sonra yutmadan geri çıkarın. Diş plaklarını çıkaracak ve daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Son tavsiye ise diş maskesidir. Hem nefesinizi tazeleyen hem de bakterilerin ölmesine neden olan çilek, domates ve portakalı kullanarak biz çözüm elde edersiniz. Bu meyveleri ezip dişlerinizle temas ettirin bir süre bekleyin ve ağzınızı durulayın.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İRİS TAN dedi ki:

    ÇOK FAYDALI BİLGİLER MUTLAKA DENEYECEĞİM

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1911 1,782