Beyinsi

Deniz Baykal öldü mü?

  • 2.062 kez görüntülendi.
Deniz Baykal öldü mü?

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bilindiği üzere rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırıldığı haberleri çıkmıştı. Durumunun ehemmiyetini koruduğu ve az da olsa gelişme yaşandığı son gelen haberler arasında.

Gece rahatsızlanan Baykal, önce özel bir hastaneye kaldırıldı. İlk müdahalenin yapıldıktan sonra Baykal, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesine gönderildi.

Baykal’ın  sol tarafında güçsüzlük çektiğini belirterek  hastaneye başvurduğunu söyleyen doktorlar, beyin cerrahisi, nöroloji, radyoloji ve anestezi bölümü doktorlarınca müdahaleye tabii tutuldu. Beyin damarlarında tıkanıklık olduğu tespit edildi.

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sabah yapılan operasyon akabinde yara kenarında oluşan kan birikintisi doktorlar tarafından alındı.

Baykal’ın, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesindeki tedavisi devam ederken, yapılan işlemin büyük olmadığı ancak enfeksiyon riskine karşı ameliyathanede gerçekleştirildiği belirtildi.

Temizleme işleminden sonra Deniz Baykal’ın tomografisi çıkartıldı. Tomografi sonuçları doktorlar tarafından değerlenlendiriliyor.

 

DENİZ BAYKAL KİMDİR?

Deniz Baykal 20 Temmuz 1938 yılında dünyaya geldi. Memleketi Antalyadır. Siyasi hayatı halen CHP Antalya milletvekili olarak devam etmektedir. 60 lı yıllarda siyasi hayatına başladı. 1963 yılında Olcay Baykal ile evlendi. Ataç ve Aslı adında iki evladı vardır.

Siyası hayatına 1968 yılında CHP de başladı. Antalya milletvekili seçildi. 1995 yılında CHP Genel Başkanı oldu. Aynı yıl Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı görevinde bulundu. Sonraki yıllarda Genel Başkanlık görevine devam etti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığa seçilmesi ile Antalya milletvekilliğine devam etti.

İlginizi Çekebilir..  Liseliler İçin Eğlenceli Etkinlik Fikirleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.