Beyinsi

Bulut Sürücüler Ne Kadar Güvenli?

  • 1.918 kez görüntülendi.
Bulut Sürücüler Ne Kadar Güvenli?

Bulut Sürücüler Ne Kadar Güvenli?

Bulut sürücüler artık hayatımızın her köşesine yerleşmiş durumdalar. Bulut sürücülere rahatlıkla çeşitli verilerimizi, fotoğraflarımızı, videolarımızı ve belgelerimizi yükleyebiliyoruz. Dilediğimiz zaman da farklı noktalardan bu verilerimizi kontrol edebiliyoruz. Bulut sürücüler ne kadar tehlikeli? Kullanmış olduğumuz bulut sürücüler her zaman tehlike altında olabilmektedir. iCloud saldırısını da hatırlayacağınız gibi yüzlerce ünlünün hesapları ele geçirilmişti. Bu yüzden iCloud hesaplarında önemli verilerinizi barındırmamalısınız. Sizler için özel olan fotoğraflarınızı asla bulut sürücülerinize yedeklememelisiniz. Ayrıca yüksek derecede önem arz eden verilerinizi de asla bulut sürücülerin içerisine koymamalısınız.

 

bulut-sürücüler-ne kadar-güvenli-beyinsi

 

Bulut Sürücülere Bağlanmadan Önce Yapılacaklar

Bulut sürücülere bağlanmadan önce mutlaka bağlanacağınız ortamın güvenli olduğundan emin olmalısınız. Bulut sürücüler için nelere dikkat etmeliyiz? Ayrıca bilgisayarınız içerisinde mutlaka sağlam bir anti virüs yazılımı olmalıdır. Yine trojan ve benzeri arka kapı uygulamaları ile bulut sürücü bilgileriniz ele geçirilerek özel fotoğraflarınıza erişim sağlanabilmektedir. Yine phishing saldırılarına karşı da çok dikkatli olmalısınız. Eğer bulut sürücüye web site üzerinden erişim sağlayacaksanız mutlaka bilgisayarınızda anti phishing özelliği olan yani web koruması özelliğine sahip olan bir yazılım olmalıdır. Aksi takdir de çeşitli problemler ile karşılaşabilirsiniz.

 

bulut-sürücüler-ne kadar-güvenli2-beyinsi

 

Tanınmış Olan Sürücüleri Tercih Edin

Yine bulut sürücü seçimlerine de son derece dikkat etmeliyiz. Bulut sürücüleri nasıl seçmeliyiz? Seçtiğiniz sürücünün herkes tarafından sıkça kullanılan bir marka olduğundan emin olmalısınız. Henüz piyasada tanınmayan, bulut sürücü sektörüne yeni atılmış olan bir yapı ile asla çalışmamalısınız. Bazı durumlarda kötü niyetli kişiler sahte bulut sürücü şirketi gibi gözükerek sizlerin verilerine yönelik önemli saldırılarda bulunmaktalar. Bu yüzden her zaman güvenliğinizi ön plana almalı ve buna göre korunmalısınız.

İlginizi Çekebilir..  Zeytinyağlı Yiyemem Aman Türküsü Hikayesi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.