Beyinsi

Bitkilerin Sağlığa Faydaları

  • 2.211 kez görüntülendi.
Bitkilerin Sağlığa Faydaları

Bitkilerin Sağlığa Faydaları Ve Önemi

Doğada yetişen o kadar çok çeşitli bitkiler vardır ki her biri şifa kaynağı, her biri ayrı özelliktedir. Sağlığımıza faydaları olanları kadar olmayanları da vardır. bunlar zehirli olarak nitelendirilir. Sağlık açısından bize faydalı bitkilerin adını sayamayız çünkü keşfedilmemiş o kadar çok bitki vardır ki bulunanlar ya önceden biliniyordu yada araştırmayla keşfedildi. Tesadüfen faydalı olduğu ortaya çıkan bitkilerde vardır. Tabiatın bizlere sunmuş olduğu bu güzelliklerin farkına biraz geçte olsa vardık. Kocakarı ilaçları diye dalga geçilen bitkiler şimdi altın değerinde. Eskiden ilaç bulamayanlar kendi başlarının çaresine bakmakta idi. Köy ve mezralarda yaşayanların imkanları kısıtlı olduğu için kendi imkanları dahilinde tamamen doğadan sağladıkları ilaçları kullanıyordu. Şimdi büyük şehirlerde yaşayanlarda bitkilerin şifalı olduğunu fark ettiler ve bu televizyon aracılığıyla hemen hemen herkese ulaştı.

 

bitkii-beyinsi

 

Doktorların araştırmaları tedaviye ek olarak bitkileri kullanmaları hususunda ortaya çıkardığı sonuçlarla bizleri bu şifa kaynağına yöneltti. Cerrahi müdahalenin yapılmasının ardından tedaviye yardımcı olduğu süreç yadsınamaz. Cerrahi müdahale gerektirmeyen durumlarda ise bitkiler bizim en büyük yardımcımızdır. İç organlardan tutun da tırnaklardan saçlara kadar vücudumuzun her yerine faydalı çeşitli bitkiler vardır. Kulaktan dolma bilgilerin artık boş olmadığını ve bitkilerin ne derecede önemli olduğunu herkes görmüş ve anlamıştır. Bununla birlikte çok büyük bir pazarda ortaya çıkmıştır. Sadece bitkilerden oluşan tedaviye yardımcı ilaçlar çare arayanların en büyük yardımcısı olmuştur.

 

İlginizi Çekebilir..  Sakarya iftar çadırı nerede?

bitkiler-beyinsi

 

Yaratıcı, her bitkiye ayrı ayrı görevler vermiştir. Hepsinin bir şekilde faydası vardır hem doğaya hemde bizlere. Bizde bunları bulup çaresi olmayan hastalıklara çare olarak kullanabiliriz. Faydaları saymakla bitmeyen bitkilerin kullanımı, dozu gibi etkenleri bir doktor gözetiminde olursa neyi nasıl kullanacağımızı daha iyi biliriz. Her bitki bir özellik taşır ve deva niteliğindedir. Küçük bir araştırmayla bize sağlayabileceği faydalara erişmek çok zor değildir. Bitkileri kaynatarak, ılık suda tutarak, yara üzerinde tutarak, ezip merhem niyetine kullanılabilir. Çay olarak içilebilen bitkiler mideyi yumuşatır, yara üzerine sürülen bitkiler yarayı çabuk iyileştirir vs. Buna benzer çok örnek sayabiliriz. Bitkiler bizler için doğada hazır beklemekte. Bize düşen gidip onları bulmak ve faydalanmaktır. Hastalığı yada hastası olanlara acil şifalar dileriz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.