Beyinsi

Farklı 2 Süper Kahraman Rolü Canlandırmış Aktörler

  • 8.972 kez görüntülendi.
Farklı 2 Süper Kahraman Rolü Canlandırmış Aktörler

Farklı 2 Süper Kahraman Rolü Canlandırmış Aktörler

Yaşınız ne olursa olsun, muhtemelen en az bir süper kahraman filmi izlediğinizi tahmin ediyoruz. Eğer çizgi roman uyarlamalarının koyu bir hayranı iseniz muhtemelen bu tür filmleri de izlemeye devam edeceksiniz. Neden süper kahraman filmlerinin büyük gişe hasılatları elde ettiğini hiç düşündünüz mü? Çünkü süper kahraman filmleri çeşitli yaştan insanların oluşturduğu geniş bir yelpazeye hitap eder. Tabi ki başrollerin karakterlerini başarıyla tasvir eden aktörlerin de önemini es geçmeyelim. Bir çok tanınmış aktörün iki farklı süper kahraman karakterini canlandırması da onların çok yönlülüğünü göstermektedir. İşte Ryan Reynolds’dan Chris Evans’a sizler için derlediğimiz birden fazla süper kahraman rolünde boy gösteren aktörler.

1. Ryan Reynolds

ryan-reynolds-green-lantern-deadpool

Ryan, geçtiğimiz aylarda Deadpool olarak gişe rekorları kırarak bir DC Comics karakterini canlandırdı. 2011 yılında ise, koyu yeşil bir kostüm içinde Green Lantern adlı karaktere hayat vermişti.

Deadpool özetle geveze ve ukala bir karakter iken Hal Jordan, süper güçleri ve özel yüzüğüyle tanımlanır. İrade gücüyle çalışan bu yüzüğü taktığında, Hal Jordan uçabilme, süper güç ve çeşitli somut nesneler yaratabilme gibi özelliklere kavuşuyordu.

Başka önemli bir fark : Hal‘in süper güçlerinin karşısında Deadpool’un gücünün daha çok becerileri ve silahlara dayanıyor olması .

2. Chris Evans

chris-evans-captain-america-human-torch-fanstastic-four

Onu muhtemelen ”Fantastik Dörtlü” serisindeki Alev Adam karakteriyle hatırlarsınız. Johnny‘nin ukala kişiliği ve playboy yaşam tarzının yanı sıra alevi kontrol edebilme ve uçabilme yeteneği vardır. Şimdilerde oynadığı tatlı, mütevazı bir adam olarak tanımlayabileceğimiz Kaptan Amerika karakterinin ise mürettebatını bir lider olarak yönetmek için doğal bir yeteneği vardır.

3. Ben Affleck

ben-affleck-batman-daredevil

Ben Affleck en son ”Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filminde Batman karakterini canlandırmıştı. 2003 yılında ise, Ben Daredevil‘de (Matt Murdock olarak da bilinir) oynadı. Yeni başlayanlar için, iki karakter arasındaki en büyük farklardan biri Daredevil‘in kör olmasıdır. 

Batman Gotham City‘deki suçlarla mücadele ederken , Daredevil Hell’s Kitchen’da adalete ihtiyacı olanlara sabahları avukat, geceleri ise korkusu olmayan adam Daredevil olarak yardım eder. Matt, 9 yaşında gözlerine radyoaktif madde dökülmesiyle kör olmuştur. Fakat bunun karşılığında diğer 4 duyusu Batman’e göre oldukça keskindir.

 

İlginizi Çekebilir..  Avatar 2 Film Konusu, Analizi ve İncelemesi

4. Aaron Taylor-Johnson

aaron-taylor-johnson-kickass-avengers-quicksilver

Aaron Taylor, Mark Millar ve John Romita, Jr’ın yazdığı aynı adı taşıyan çizgi romanın uyarlaması olan 2010 yapımı süperkahraman filmi Göster Gününü veya İngilizce adıyla Kick-Ass Dave Lizewski oynamıştır. Daha yakın zamanlarda ise  Marvel Comics tarafından çizilmiş, Kötü Mutantlar Kardeşliği (Brotherhood of Evil Mutants) üyesi bir kahraman olan Quicksilver’ı canlandırmıştır.

Aralarındaki önemli farklardan biri Quicksilver’in Kick-Ass Dave Lizewski’den çok daha hızlı olmasıdır . İkisi de Rusya’da , son derece yoksul bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur.

 

5. Brandon Routh

brandon-routh-superman-the-atom

Brandon Routh şu sıralar DC Comics çizgi romanlarından uyarlanıp 2016’da yayınlanmaya başlamış olan dizi Legend of Tomorrow’da Atom (Ray Palmer) rolünde oynamaktadır. Ray , son derece zengin , akıllı, teknoloji meraklısı bir profesördür. Karakterin özelliği ise adından da az çok anlaşılacağı üzere küçülebilmesi.  

Superman Atom‘un aksine, üstün gücü , X-ışını ve uçma yeteneğine sahiptir.

 

 

6. Halle Berry

halle-berry-catwoman-x-men-storm

Halle Berry’yi, X Men filmindeki Storm karakteriyle hatırlarsınız. Storm, Havayı kontrol edebilir(soğuk hava dalgası, yıldırımlar, hortumlar, yağmur vb. yaratır),sıcaklığı düşürüp artırabilir, hava akımını kullanarak nesneleri hareket ettirebilir, ve uçabilir. Saçları doğuştan beyazdır. Klostrofobisi vardır. En güçlü mutantlardan biridir. Güzel ve güçlüdür.

Halle Berry X Men’den önce Catwoman‘ı (Kedi Kadın) oynadı. Catwoman, asıl adı Selina Kyle olup, Batman‘in hem düşmanı hem de sevgilisidir. Aralarındaki tuhaf ilişki uzun yıllardır sürmekte ve Batman başlıklı çizgi roman ve çizgi filmler olduğu kadar sinema filmlerine kadar sıçramıştır.

İlginizi Çekebilir..  Survivor 30 Nisan 2017 Dokunulmazlık Özeti

Kedilerle olan empatik bağı, bazen doğaüstü gibi görünse de Catwoman’ın bilinen hiç bir insanüstü gücü yoktur. Ancak bir insanın ulaşabileceği en üst seviyede çevikliğe sahip olmasının yanında akrobasi ve yakın dövüş sanatları konusunda kendini iyi geliştirmiştir. Sürekli yanında taşıdığı ve ustalıkla kullandığı kırbacı yanında tırmanmasını kolaylaştıran pençeler ve çeşitli hırsızlık gereçlerini de sürekli yanında bulundurur.

7. Samuel L. Jackson

samuel-l-jackson-the-avengers-nick-fury-frozone-the-incredibles

Samuel L. Jackson The Avengers (Yenilmezler) filmindeki Nick Fury performansından önce çok farklı bir karakteri canlandırmıştır. Frozone; soğuk hava, buzu ve suyu kontrol edebilen çevik bir süper kahramandır. 

Frozone‘un aksine, Nick insanüstü yeteneklere sahip değildir , ama onun becerileri inkar edilemez. Avengers mürettabı içinde son derece korkusuzdur ve barışı korumak için elinden geleni yapar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.