Beyinsi

Bilmeniz Gereken En İyi 5 WhatsApp İpuçları ve Püf Noktaları

  • 845 kez görüntülendi.
Bilmeniz Gereken En İyi 5 WhatsApp İpuçları ve Püf Noktaları

WhatsApp şu anda mevcut olan en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Milyonlarca insan her gün sohbetler, video görüşmeleri, grup mesajları ve daha birçok şey için kullanıyor. Her güncellemede, uygulama daha da iyi hale geliyor ve bize birçok yeni özellik getiriyor, ancak değişiklik günlerinden geçecek neredeyse hiç insan olmadığı için birçoğu fark edilmiyor. Bu makalede, WhatsApp için en iyi ipuçları, püf noktaları ve gizli özellikleri derledik, böylece en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

WhatsApp İpuçları

İki Adımlı Doğrulamayı Etkinleştir

İki adımlı doğrulama, WhatsApp hesabınızı daha güvenli hale getirmenize yardımcı olur. Genellikle, akıllı telefonunuzu değiştirdiğinizde WhatsApp kayıt işlemi bir OTP ile birlikte numaranızı girmenizi ister ve hesabınıza erişmenizi sağlar. Ancak, SIM Kartınız çalınırsa veya birisi OTP’yi sizden alırsa bu işlem biraz risklidir.

Bu nedenle, İki Adımlı Doğrulama’yı kullanarak hesabınızın güvenliğini sağlamak önemlidir. WhatsApp’ta iki adımlı doğrulamayı açtığınızda, WhatsApp hesabınızı yeni bir telefona her eklediğinizde sorulacak altı haneli bir PIN oluşturmanız istenir. Buna ek olarak, PIN’inizi unutmanız durumunda kurtarmak için kullanılacak bir e-posta adresi de istenir. İki Adımlı Doğrulamayı etkinleştirmek için tek yapmanız gereken:

Ayarlar -> Hesap -> İki adımlı doğrulama -> İki adımlı doğrulamayı etkinleştir’e gidin.

İlginizi Çekebilir..  Ülkemizde Farklı İnsanların Olmasının Etkileri Nelerdir?

Okuma Makbuzlarını Devre Dışı Bırak

Bir kişinin mesajınızı gördükten sonra gelen WhatsApp’taki mavi onay işaretini biliyor olabilirsiniz. Tanıtıldığından beri, birçok insan çeşitli nedenlerden dolayı nefret ediyordu. Bununla birlikte, mavi onayınızı devre dışı bırakmanın bir yolu vardır ve pek çok kişi bunun farkında değildir. WhatsApp’ta Okuma Alındılarını devre dışı bırakırsanız, mavi keneler devre dışı bırakılır, bu da diğer kullanıcıların mesajlarını okuyup okumadığınızı bilemeyeceği anlamına gelir. Okuma Makbuzlarını devre dışı bırakmak için tek yapmanız gereken:

Ayarlar -> Hesap -> Gizlilik -> Okuma Makbuzlarını Devre Dışı Bırak’a gidin

Mobil Verileri WhatsApp Çağrılarına kaydetme

Cep telefonunuzda sınırsız bir internet bağlantınız yoksa ve WhatsApp çağrıları verilerinizin çoğunu yerse, bu özellik sizin için kullanışlı olacaktır. WhatsApp’taki “Düşük veri kullanımı” özelliğiyle, arama sırasında verilerinizi kaydedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken:

Ayarlar> Veri ve depolama kullanımını> Düşük veri kullanımını etkinleştir’e gidin

WhatsApp İpuçları

Sohbetlerinizi Yedekleyin

Konuşmalar önemlidir ve kimse arkadaşlarıyla ve ailesiyle olan sohbetlerini kaybetmeyi sevmez. Bu nedenle onları yedeklemek önemli hale gelir. WhatsApp, sohbetlerinizi Google Drive’da yedeklemenizi sağlar; bu, uygulamayı yeniden yüklediğinizde veya uygulamayı başka bir telefona yüklediğinizde, sohbetinizi etkinleştirmek için tek yapmanız gereken bu Google hesabını kullanarak sohbetlerinizi kurtarabileceğiniz anlamına gelir:

Ayarlar -> Sohbetler -> Sohbet yedeklemesi’ne gidin.

Otomatik İndirmeyi Durdurun Ve Verilerinizi Kaydedin

WhatsApp kullanan herkes mesajlarında Görüntüler ve Videolar gibi birçok medya dosyası alır. Bazıları gerçekten iyi olsa da, diğerleri sadece aptal ve bu nedenle indirmek istediğiniz içeriği seçebilmeniz için Otomatik indirmeyi durdurmak önemlidir. Otomatik indirmeyi kapatmak gerçekten kolaydır ve tek yapmanız gereken:

İlginizi Çekebilir..  Kahve Yapan Çalar Saat Barisieur

Ayarlar -> Veri ve depolama alanı kullanımı -> Mobil veri kullanırken -> Her şeyin işaretini kaldır’a gidin ve Tamam’a dokunun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.