Beyinsi

Beyaz Saçlar Nasıl Eski Rengine Döner

  • 4.262 kez görüntülendi.
Beyaz Saçlar Nasıl Eski Rengine Döner

Beyaz Saçlar Nasıl Eski Rengine Döner

Merhaba arkadaşlar. Ahmet Maranki’nin tv ekranlarında baş belası beyaz saçlara sunduğu doğal ve bitkisel çözüm önerisi ile artık beyazlamış saçları dert etmenize gerek kalmadı. Özellikle de erken beyazlayan saçlar için genç kesim oldukça rahatsız. Ancak 3 farklı alternatif yöntem öneren Ahmet Maranki’nin tavsiyelerini dinleyerek beyazlamış saçları eski rengine döndürebilirsiniz.

1- Kaynamış bir litre suya 5 tane cevizin yeşil kabuğu eklenir ve 5 dakika güzelce kaynatılır. Ceviz kabuğu çayı olarak adlandırılan bu çay her gün saça masaj yaparak uygulanır. Ve sonrasında kesinlikle durulanmaz. Ceviz çayı uygulamasına 21 gün devam edilir. Ancak bazı durumlarda beyazlar çok ise kullanım süresi uzatılabilir.

2- Yine ceviz kabuğu kullanılarak uygulanan 2. yöntem de ise bu defa cevizin dış sert kabuğu kullanılır ve yaklaşık olarak 10 cevizin sert kabuğu kaynatılarak saça uygulanır. Uygulama şekli 1. yöntem ile aynıdır. Süre olarak da yine saçınıza göre süreyi uzatabilirsiniz.

3- Ceviz kabuğu temine demeyenler için alternatif olarak ceviz yağı, kristal tuz, ve alkali su azar azar bir kaba konularak malzemeler eriyene kadar karıştırılarak yeni bir karışım elde edilir. Yine bu karışımda saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Diğer yöntemlerden farklı olarak 1-2 saat arası saçta kalan bu maddeler yıkanır ve saçtan atılır. Ancak yıkama sırasında sabun kullanılmalıdır. Şampuan ile saç durulanmamalıdır.

 

 

İlginizi Çekebilir..  Hamilelikte Tüketilmemesi Gereken Besinler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.