Beyinsi

Barack Obama mı? Donald Trump mı?

  • 15.338 kez görüntülendi.
Barack Obama mı? Donald Trump mı?

Amerika’da Başkanlık Seçimleri: Barack Obama mı? Donald Trump mı?

Anket sonuçları demokrat ve cumhuriyetçilerin 7 oyla birbirinden ayrıldığını gösteriyor. Fakat at yarışı analizinden farkı olmayan söylemler Amerikalıların, başkanlık için kimi düşündükleri konusunda sadece yedi oyla Barack Obama ve Donald Trump destekçileri olarak ikiye bölündüğünü gösteriyor.

“Public Policy Polling” anket şirketinin perşembe günü yayınladığı araştırma seçmenlerin %51’i Obama’yı, %44’ü Trump’ı seçeceğini, %4 lük bir kısmın da “emin olmadığını” gösterdi.

Bu sonuçlar Trump’ın Obama’yla olan yarışında iyi gittiğini gösterse de, 933 muhtemel seçmenden toplanan sonuçlar farklı bir hikaye anlatıyor.

Hilary Clinton %49 destekle, %44’lük Trump’ı 5 puan geride bırakıyor.

Anketteki 9. soru da Trump’ın sağlam bir yüzdeyle önde geldiğini de görüyoruz. “Sizce hangi başkan adayı bir nükleer savaşa sebep olabilir?” sorusuna cevap verenlerin %49’u Trump, %31’i Clinton diyor.

Fakat bu soruya “emin değilim” cevabını veren %20’lik dilimi de unutmamak gerek.

İnsanlar 8 Kasım’da oy kullanacak olabilirler fakat anket sonuçlarına bakarak bunu çok da gönüllü yapmayacaklarmış gibi durduklarını söyleyebiliriz. Ankete katılanların %52si Trump’ın, %55’i ise Clinton’un çok da iyi bir profil göstermediğini düşünüyor.

İlginizi Çekebilir..  Adana-Feke İlkokul Ortaokul Ve Liseler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.