Beyinsi

Bacak Boyu Uzatmanın Yolları

  • 2.385 kez görüntülendi.
Bacak Boyu Uzatmanın Yolları

Bacak Boyu Uzatmanın Yolları

Günümüzde tıp her geçen gün gelişmekte ve gün geçtikçe yeni metotlar gelmektedir. Bacak boyu uzatmanın da tıp açısından ameliyatı mevcut hale geldi. Dileyen herkes ameliyat olarak bacak boyunu uzatabilmektedir. Bacak boyu uzatma ameliyatı nasıl yapılıyor? Bir insanın boyu tam olarak 18 yaşına kadar sürmektedir. 18 yaşından sonra büyüme plakaları kapanır ve boy uzaması da bu halde durmaktadır. Fakat tıbbın gelişmiş olan çeşitli metotları sayesinde artık 18 yaştan sonra dahi boy uzayabilmektedir. Çeşitli kişiler özellikle de belirtmek gerekirse bayanlar bacak boylarını uzatmak istemektedirler. Bacak boyu uzatma ameliyatı bu işin ehli olan cerrahlar tarafınca kişinin yaşam kalitesini ve sağlığını etkilemeyecek şekilde başarılmaktadır. 18 yaşından sonra uzama seçenekleri sona erdiği için artık çeşitli ameliyatlar dışında hiçbir yöntem bulunmamaktadır. Erkek ve kadın bireylerde ise bacaklar ameliyatlar ile rahatlıkla uzatılabiliyor.

bacak boyunu uzatmanın yolları-beyinsi (1)

Cerrahi Açıdan İki Bacak Kemiğinin Uzatılması

Boy uzatma işlemi normal anlamda cerrahi açıdan iki bacak kemiğinin de uzatılma işlemidir. Bu unsur da diğer bacak dokuları yine beraberinde uzar. Kol, bacak ve boy uzamış bulunuyor. Kol ve bacak uzatma ameliyatları çok önceki yıllardan beri yapılmaktaydı aslında. 50 – 60 sene öncesine dayanan çeşitli yöntemlere gelirsek bu yöntemlerden en çok kullanılanı ilizarov sirküler yöntemidir. Bu yöntem ile bacak kemiği ameliyat beraberinde kesiliyor ve iki kemiğe de 2 mm değerinde çelik teller takılmaktadır. Bu teller bir uçtan sokuluyor ve diğer içtan çıkartılıyor. Bu şekilde tam olarak 8 adet tel takılmaktadır. Bu tellerin türlerine gelirsek çelik, alüminyum veya karbondan yapılabilmektedir. En az 4 adet halkalardan oluşan fiksatöre tutturulur ve bu da gerilmektedir. Bu yöntemin yan etkisine gelirsek en çok karşılaşılan durum doku zedelenmesi, mikrop kapma durumları ve hasta konforu açısından oluşan çeşitli problemlerdir.

İlginizi Çekebilir..  Bursa-Keles İlkokul Ortaokul Ve Liseler

bacak boyunu uzatmanın yolları-beyinsi (2)

HOLYFIX Uzatma Yöntemi

Son olarak HOLYFIX yöntemi ile uzatma işlemleri yapılabilmektedir. Bu işlemde son adım kemik kuvvetlendirmesidir. Kemik uzatma işlemi ameliyatla yapılır ve enfeksiyon riskinin son derece düşük olduğu iddia edilmektedir. Uzatma işlemi bitince uzatılan kemik bölgesinin iyi hale gelmesi için bir süre geçer.  Ayrıca vücuda yerleştirilen metal ve benzeri ürünler yaklaşık olarak 6 ay içerisinde çıkartılabilmektedir. Tabi daha detaylı bilgiyi işin uzmanı cerrahlardan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.