Beyinsi

Avatar 2 Film Konusu, Analizi ve İncelemesi

avatar-2-film-analizi

avatar-2-film-analizi

Avatar 2 yaratıcısı Jon Landau’nun uzun zamandır beklenen yapım hakkında birkaç açıklamada bulundu. Son olarak, koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen filmin Yeni Zelanda’da çekimlere döndüğünü duyduk. Çekimlerin yeniden başlamasıyla Landau, devam filminde ortaya çıkacak olan genel hikaye hakkında bazı yeni ayrıntılar verdi.

Yeni Zelanda hükümeti virüs salgınını ABD’den daha etkili bir şekilde yönetti. Bu nedenle, Jon Landau ve yönetmen James Cameron, yeniden çekime başlama konusunda kendilerini çok daha güvende hissettiler. Konuyla ilgili açıklama yapan Landau, şunları söyledi:
“Yeni Zelanda hükümetinin eylemlerinden ve insanların virüsü gerçekten azaltmak için aldıkları sorumluluktan çok memnunuz. Birlikte çalıştığımız ekip sayesinde dünyanın en güvenli yerine geri döndük. Bu benzeri görülmemiş zamanda herkesi olabildiğince güvende tutmak için düşünceli, ayrıntılı ve özenli bir güvenlik planına sahip olduğumuza inanıyoruz. ”

 

Avatar 2 Film Analizi

Pandemi sırasında çekim yapmak mümkün değildi, ancak 2 set Avatar’ın bazı yeni fotoğrafları da yayınlandı. Yayınlanan fotoğraflarla birlikte su altı çekimlerinin de ortaya çıktığı filmde, Pandora halkına ait olduğu anlaşılan bir su aracı göze çarptı. Avatar 2’nin birçok sualtı sahnesi içerdiği söylendi ve Landau nedenini ayrıntılı olarak açıkladı. Ama filmin konusuyla ilgili ilk ipuçlarını da verdi.
“Film, Sully ailesinin hikayesini ve aileyi bir arada tutmak için neler yaptıklarını anlatıyor. Bu filmde Jake ve Neytiri’nin bir ailesi var ve evden ayrılmak zorunda kalıyorlar. Dışarı çıkarlar ve Pandora’nın farklı bölgelerini keşfederler. Bu, suda, çevresinde ve suda zaman geçirmeyi içerir. ”

Yeni Film Avatar 2 İlk Filminin yerini alabilecek mi?

Birçok insanın sorduğu bir soru, Avatar’ı tüm zamanların en büyük gişe hitlerinden biri yapan izleyicilerin yıllar sonra devam filmini merak edip etmediğidir. Avatar 2 önümüzdeki kış gösterime girdiğinde ilk filmin yayınlanmasının üzerinden 12 yıl geçmiş olacak. Ama yine de 2009 ile ilgilenecek misiniz? Landau bu konuda endişeli görünmüyor.
“İnsanlar bu günlerde neden her zamankinden daha fazla dikkatlerini bu tür eğlencelere çeviriyorlar? İçinde bulunduğumuz dünyadan kaçmaya, hayatlarındaki diğer baskılardan kaçınmaya inanıyorum… Avatar ile insanların muhteşem karakterlerle muhteşem bir dünyaya kaçma fırsatımız olduğunu düşünüyorum. Bunu Peter Jackson’ın yönettiği Yüzüklerin Efendisi ile başardık. Bu yüzden tekrar sabırsızlıkla bekliyoruz. ”

Avatar 2 Film İncelemesi

Yapım, ilk filmin oyuncu kadrosunu, Sam Worthington, Zoe Saldana, Joel David Moore, Dileep Rao, Stephen Lang, Sigourney Weaver ve Matt Gerald’ı geri getiriyor. Yeni kadro üyeleri arasında Kate Winslet, Edie Falco, Michelle Yeo, Vin Diesel, Jermaine Clement ve Una Chaplin yer alıyor. Filmde Jake ve Neytiri’nin kelebek çocuklarını oynayan bir grup genç oyuncu da var.

Avatar 2, 27 Aralık 2021’de sinemada yerini alacak. Aralık 2023, Aralık 2025 ve Aralık 2027’de üç devam filmi geliyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz eğer TV Dünyasından haberler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Exit mobile version