ASUS’tan Sıvı Soğutmalı Yeni Laptop GX700

ASUS’tan Sıvı Soğutmalı Yeni Laptop GX700


ASUS’tan Sıvı Soğutmalı Yeni Laptop GX700

ASUS şirketi tanıtımını yapmış olduğu yeni ROG serisinin yeni bir elemanı olan GX700 sıvı soğutma sistemine sahip ve tam da oyuncuların istediği tarzda bir model. Asus şirketi IFA 2015 bünyesinde tanıtmış olduğu GX700 modelini geçtiğimiz Cuma gününde düzenlenmiş olan bir etkinlikte oldukça detaylı bir şekilde incelemeye tuttu. Asus GX700 öne çıkan özellikleri neler? Tamamen bir oyun laptobu olarak lanse edilen bu model, yeni sahip olmuş olduğu üstün sıvı soğutması ve yine overclock fonksiyonu sayesinde yapılan etkinliğin yıldızları arasına girdi. Laptop, sahip olmuş olduğu bu fonksiyonların yanı sıra kullanıcılara sunmuş olduğu üstün overclock fonksiyonu sayesinde tercihleri sıvı soğutmalı sistemden olmuş.

 

ASUS’tan Sıvı Soğutmalı Yeni Laptop-GX700-beyinsi (1)

 

Oyunlar İçin Özel Olarak Üretildi

Asus şirketinin ROG ailesine ait olan bu yeni model, modellerin öteki ürünleri gibi yine oyuncular için özel üretilmiştir. ROG’un açılımına gelecek olursak “Republic of Games”’tir. Bu cihaz tabi ki de oyunlar da kullanılan özel sistemleri kullanıyor. Asus GX700 özellikleri neler? Yani oyun sistemleri ön plana alınarak tasarlanmıştır. Asus şirketinin yeni ürünü GX700’ün yeni fonksiyonlarına bakarsak tam olarak oyun bilgisayarı olduğu anlaşılmakta. Intel Skylake i7-6820Hk işlemciye sahip olan bu model clocklanmış hali ile 2.7GHz hızına sahip olabiliyor. Tabiki de bu hız, turbo kullanıldığı takdir de 3.6 GHz hıza kadar da çıkarılabilmektedir. Yine belirtmek gerekir ki GX700 modeli ekran boyutu olarak 17.3 inc boyuta sahiptir.

 

ASUS’tan Sıvı Soğutmalı Yeni Laptop-GX700-beyinsi (3) ASUS’tan Sıvı Soğutmalı Yeni Laptop-GX700-beyinsi (4)

 

Ekran ve Çözünürlükler

Asus GX700 ekran özellikleri neler?  Dediğimiz gibi 17.3 inc boyuta sahip. Ekran çözünürlüğü olarak da 1080p çözünürlüğe sahiptir. Orijinal hali ise 1080p çözünürlükte olmuş olsa da yine ekranı ayarlanabilir, ayrıca 4K çözünürlüğe kadar da çözünürlüğü oldukça yükseltilebiliyor. Her ne kadar 4K destekli oyunlar piyasaya daha yeni yeni çıkıyor olsalar da. Laptopta ekran kartı olarak Nvidia GTX 980 modeli kullanılmıştır. RAM ise 64GB’a kadar çıkarılabilen DDR4 RAM fonksiyonu vardır. Yine bu özelliklerin yanı sıra bu laptop son derece güzel bir tasarıma hakimdir. Ancak ince tasarımı olmuş olsa da sıvı soğutmalı olduğu için 3.6 kilo ağırlığa sahip. Yani son derece ağır olarak bilinmektedir.

 

ASUS’tan Sıvı Soğutmalı Yeni Laptop-GX700-beyinsi (5)

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
831 0,294