Beyinsi

Aşktan Öte Olan Duygu Nedir?

  • 4.868 kez görüntülendi.
Aşktan Öte Olan Duygu Nedir?

Aşktan Öte Olan Duygu Nedir?

Basitçe söylenen ama yaşanırken sadece yaşayanın bileceği eşsiz duygu. Kimi zaman mutluluktan uçuran kimi zaman ağlatmaktan gözyaşlarını sellere döndüren muazzam his. Peki bir insanın duygu dünyasında sınır bu mu?. Yaşanılan en yoğun duygunun sınırı aşk mı?. Ya aşktan öte bir duygu varsa?. Keşfedilen yada yaşanılan üst limit, aşk diye tabir edilir ama aşkında bir sınırı vardır. Gerçek hayatla yüzleştiğimizde bazen aşkta bitiverir ve gerçeklerle yüz yüze kalırız o zaman ne olacak? aşk bitti bana eyvallah mı?…

 

aştanöte-beyins (2)

 

Batılı ülkelerde aşk çok önemlidir. Yuva, çocuklar, iş farketmez aşk biterse herşey biter. Aşkı yaşayamadığım yerde ne işim var mantığıyla yaşanılıyor. Bizde kısmende olsa böyle ama geneli ele alırsak çok farklı. Bizde aşk bitse bile geriye kalan saygı, sevgi, aile olmanın önemi, huzur, fedakarlık, maneviyat, özveri, güven, sadakat gibi etkenler yaşamaya devam eder ve insanlar bununla da mutlu olabilir. İşte bu devrede aşk bitince geriye bunlar kalır. Aslında geriye de kalmaz. Bunlar zaten vardır ve aşk bunların içinde bir kısım oluşturur. Bir bütünü bozabilirsiniz ama yokedemezsiniz. Bir sürahiden bir bardak su eksilince sürahiye boş diyemeyiz. Aşkında etkisi bu. Gerçekleri görmezden gelmek mümkün mü?. Neye inanıyorsak onu yaşıyoruz ama yaşadıklarımızı ne kadar sorguluyoruz. Aşkı nasıl biliyoruz (iyi biliyoruz diyenler çoğunluktadır). Ne kadar iyi bilirsek bilelim aşkın bir gömlek üstü vardır. Her zaman vardı ama biz buna bir ad koyamadık.

 

İlginizi Çekebilir..  İlkokul 3. Ve 4. Sınıflar İçin Yetiştirme Programı Nedir?

aştanöte-beyins (1)

 

İlk bölümde de bahsedildiği gibi aşk son sınır mı ya da duyguların geldiği son noktamı?. Elbette hayır. Aşktan öte yaşanılan duyguları kabul edelim. İçimize işleyen, ağlatan, güldüren, sevindiren, huzur veren, hep bizimle olan bir duygu var bu aşkın babası bu aşkın alası. İşte bunu yaşayan ve farkına varan nadir insanlar aynı düşünceyi paylaşacaktır. Bir isim verilecek olsa ne derdik buna double aşk yada triple aşk yada aşkx2, aşkx4 komik oluyor değil mi ne desek boş ve anlamsız. O zaman ne yapalım yaşayalım bu eşi benzeri olmayan tarifsiz duyguyu en uç noktada yaşayalım, fark edelim, tadını çıkaralım.

aştanöte-beyins (3)

 

Aşkı dibine kadar yaşayan ve bunun daha da derinlerine inen aşktan öte bir şeylerin var olduğunu bilen ama bir ad koyamayan ve aşkın bir üstü olduğuna inanan herkese yaşayın diyorum yaşayın bunu!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.