Beyinsi

Yeni Nesil Silah Mermisi

  • 1.794 kez görüntülendi.
Yeni Nesil Silah Mermisi

Yeni Nesil Silah Mermisi

Araştırmacılar çeşitli tabancalara takılabilen ve mermilerin hedefteki kişiye zarar vermesini engelleyen bir ürün yaptı. Silahlar günümüzde neredeyse her türlü bölgede polisin ve ordunun sürekli olarak kullanmış oldukları ürünledir. S Silahların bazı durumlarda kullanım bölgeleri ve kullanılması gereken anlar, oldukça üzücü derecelerde olabilmektedir. Bu tür silahların yapılış amaçları, hedefinde olan kişiye aşırı derece de zarar vermektir.

 

silahlar-ölümcül-olmayacak-beyinsi (1)

 

Plastik Mermiler Artık Tarih Olacak!

Kaliforniya içerisinde bulunan Alternative Ballistics isimli bir şirket, silahlar için bir buluş yaptı. Alternative Ballistics buluşu ne işe yarıyor? Bu buluş sayesinde artık plastik mermi kullanmayan ve normal bir şekilde hedefi vurmak amacı ile üretilmekte olan çeşitli silahlar, ölümcüllükten tamamen uzaklaşacak ve kişi de kalıcı bir şekilde hasar vermemeyi hedefleyecek.

 

silahlar-ölümcül-olmayacak-beyinsi (2)

 

Tek Kullanımlık Bir Aparat

Bu ürünün çalışma mantığı ise son derece basittir. Alternative Ballistics buluşunun çalışma mantığı nedir? Silahın ön bölgesine yerleştirilmekte olan cihazın, ucunda silahın modeline göre uyarlanmış olan bir çeşit top vardır. Bu top ise merminin başlığının silah içerisinden çıkması halinde merminin ilk karşılaşmış olduğu cisim olmaktadır. Bu temas işleminden sonra ise mermi, yoluna devam ediyorken arkasından topu da sürüklemektedir. Bu buluş silahların modellerine ve mermilerin türlerine göre üretilmiş oldukları için mermi ile temas oluştuğu andan itibaren tpa tamamen oturabilmektedir. Çeşitli sapmalar veya hız kesilmelerine de asla neden olmayan bu ürün, bu gibi çeşitli konularda plastik mermi kullanmaktan çok daha faydalıdır.

İlginizi Çekebilir..  İstanbul-Çatalca İlkokul Ortaokul Ve Liseler

 

silahlar-ölümcül-olmayacak-beyinsi (4)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.