Arena Of Valor 5V5 Moba Nasıl Oynanır? Taktikleri Nelerdir?

Arena Of Valor 5V5 Moba Nasıl Oynanır? Taktikleri Nelerdir?


Arena Of Valor 5V5 Moba Nasıl Oynanır?

Arena Of Valor 5V5 Moba Nasıl Oynanır? Taktikleri Nelerdir? Hileleri Nelerdir? Oyunda Amaç Nedir? Tüyolar ve Tavsiyeler

Oyunu 2 farklı şekilde anlattık. En detaylı olan 1. anlatımdır. Dilerseniz daha az detaylı 2. anlatımı da en altta okuyabilirsiniz.

1.ANLATIM

Merhaba arkadaşlar. Yeni başlayanlar için Arena Of Valor 5V5 Moba  oyunun nasıl oynandığını sizlere anlatacağız. Moba oyunları içinde gerçekten ilgi gören ve beğenilen bir oyun haline geldi. Büyük boyutlu oyunların vermiş olduğu tadı hemen hemen bu oyunda da bulmak mümkün. Google Play’den indirme yaptıktan sonra oyun ek dosyaları da yükleniyor ve oyun açılıyor. İlk çıkan sayfada Antreman (Öğrenme) modu var. Orada güçlerin nasıl kullanılacağı, yön tuşları ve saldırı ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Bu bölümü geçtikten sonra asıl ana menüye geliyoruz. Bu sayfada Hızlı eşleşme, Rütbeli eşleşme, Oyun kur ve günlük savaş ödülü yer almaktadır. Günlük savaş ödülü savaşlardan kazandığınız ödülleri almanızı sağlar. Oyun kur’u seçerseniz karşınıza 5V5 Büyük Savaş, Abis Çatışması, Vadi Çarpışması, Tekli Savaş, Ölüm Eşleşmesi şeklinde kategoriler çıkar. Bu kategorilerden birini seçerek oyunu kurabilirsiniz. Eğer oyun kurmak istemiyor ve direkt bir maça bağlanmak istiyorsanız o zaman Ana menüden Hızlı Eşleşmeyi seçersiniz. Bu bölümde Savaş Modları, Botlu Oyun ve Eğitim Kampı kategorileri bulunur. Eğitim kampında antreman yaparak el becerilerinizi hızlandırabilirsiniz. Botlu oyunda ise yine 5V5 Büyük Savaş, Abis Çatışması, Vadi Çarpışması, Tekli Savaş, Ölüm Eşleşmesi kategorileri vardır. Bu bölümde botlar ile oynayabilirsiniz ama en çok tercih edilen bölüm Savaş Modlarıdır. Bu bölümde 5V5 Büyük Çarpışma, Kanca Savaşları, Abis Çatışması, Vadi Çarpışması, Tekli Savaş ve Ölüm Eşleşmesi ve Klon savaşları vardır.

Yukarıda renkli şekilde belirttiğimiz kategoriler 5 e 5, 3 e 3 ya da 2 kişi karşılıklı olacak şekilde oynanır. Zaten kategorinin altında detaylı bilgi mevcuttur.

Oyuna Başlayalım

En çok tercih edilen kategori oyunu için Oyunu açıyoruz. Sırasıyla aşağıdaki adımları izliyoruz;

  • Hızlı Eşleşme, Savaş Modları , 5V5 Büyük Savaş, Eşleş

Eşleşme başarılı diye bir ekran gelecek. Gir dediğimizde sol tarafta Herolardan birini seçeceğiz. Sağ kısımda da bizim takımımızda kimlerin olduğunu göreceksiniz. Sağ altta Onayla kısmına basıyoruz ve bekliyoruz. Bizim ve karşı takımın heroları %100 olana kadar bekler. Tamamlanınca da oyun başlar. Oyunda bize ait olan bir üs vardır. Bu üs korunmak zorundadır. Aynı zamanda karşı takımın üssünü de yok etmek zorundayız. Karşı takımın üssüne giden 3 adet yol vardır. Bu yollar üzerinde kuleler bulunur. Kuleler ateş açar. Bu kulelerden korunmak için bizim üssümüzden çıkan yardımcı kuvvetler (küçük askerler) gelir. Kule küçük askerleri işaretler ve ateş açar. Bizde o arada kuleye saldırır yok ederiz. Böylelikle tüm kuleler yok edilir ve düşman üssüne sıra gelir. Düşman üssüde yok edilince oyunu kazanırız.

Yukarıda genel bir açıklama yani oyunun mantığını sizlerle paylaştık. Aşağıdaki videolarda bir kaç arkadaşımız oyunun detaylarını anlatmış  buradan izleyerek takip edebilirsiniz.

Oyunda Amaç Nedir?

Oyunda amaç düşmanın savunma kulelerini yok ederek ana kulesini ele geçirmektir. 5 arkadaşınız ile beraber bir de aralıklarla küçük askerler size destek verir. Savunma kulelerine hemen yaklaşmayın ve küçük askerlerin gelmesini bekleyin. Koridorların kenarlarında ve bazı iç kısımlarda bulunan uzun çimenlerin arasına gizlendiğinizde düşman sizi göremez. Koridorda ilerlerken kendinizi gizleyebilir ve düşman size tam yaklaştığında birden ortaya çıkar ve onu öldürebilirsiniz. Tabi düşman sizden daha güçlü değilse. Grup olarak hareket etmek her zaman daha avantajlıdır. Büyü gücü ile düşmanları yavaşlatabilirsiniz. O esnada sizin takımdan olan biri saldırı yapar ve düşmanı yok eder. Koridorların dışında yer alan bölgelerde çeşitli canavarlar bulunur onları yok ederek kahramanın seviyesini yükseltebilirsiniz. Abis ejderhasını öldürdüğünüzde ise takıma puan ve güç kazandırırsınız.

Hileli Mod

Bu modda oynamak isterseniz oyun apksını indirip hileli modda oynarsınız. Tabi ne kadar zevk verir orası ayrı bir konu.

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. beyinsi.com ailesi

Videolu Anlatım

 

2. ANLATIM

Strike of Kings dilersek 5v5 dilersek 3v3 yine dilersek 1v1 olarak arkadaşlarımızla, bilgisayarla ya da dünyanınherhangi bir yerindeki bir kullanıcıyla mücadele edebileceğiniz bir moba savaş oyunu.

Arayüz:

Oyun içi Arayüzünde liglere yerleştirildiğimiz rütbeli eşleştirme, normal olarak oynayabileceğimiz hızlı eşleştirme, arkadaşlarımızla beraber oynayabileceğimiz oyun kurma gibi özellikler mevcut. Tabi normal bir mabo online oyun olarak oyun içi satın alma ve markete de oyun içi arayüzünde yer verilmekte.

Oynanış:

Öncelikle oyun arenası içerisinde 3 adet koridor ve 5 adet rol bulunmakta. Koridorlar üst-orta ve alt koridor olarak geçiyor ve roller ise dövüşçü-nişancı-destek-taşıyıcı ve ormancı olarak belirlenmiş.

Seçtiğininiz karaktere göre bir koridora geçiyorsunuz(örneğin menzilli bir karakterse alt) ve oyuna başlıyorsunuz. Amacınız rakip takımın üssünü yok etmek ve oyunu kazanmak bu hedef yolunda ilerlerken skorlar alıp kendinizi altın olarak öne geçirmeli ve kazandığınız altınlarla yeni eşyalar satın alıp bu eşyalar ile rakip takıma üstünlük sağlamalısınız.

Oyunun özellikleri:

Oyun içerisinde sesli olarak veya yazışmalı olarak sohbet seçenekleri mevcut. Takım arkadaşlarınızla oyun içerisinde bu imkanlar ile haberleşebilir ve rakip takıma tuzaklar kurabilirsiniz. Bunun dışında oyun içerisinde satın alma özelliği ile oynadığınız karakterlerin görünümü için çeşitli kostümler satın alabilirsiniz. Ancak uyarmalıyım ki bu kostümler karakterinize dışgörünüş dışında hiçbir özellik kazandırmayacaktır.


Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

821 0,528