Beyinsi

Arabada Makyaj Nasıl Yapılır?

  • 0
  • 1.072 kez görüntülendi.
Arabada Makyaj Nasıl Yapılır?

Arabada makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken birçok şey vardır. Öncelikle makyaj malzemeleriniz arasından gerekli ürünleri seçmeli gereksiz olanları ortalıktan kaldırmalısınız. Çünkü zaten sizi biraz zorlayacak olan bu makyajı yaparken elinize başka şeylerin dolanması faydalı olacaktır. Doğru kozmetik ürünlerini seçtikten sonra aynayı indirip makyaja başlayabilirsiniz. Araba hareket halinde olduğu için sürekli dur kalkar yaşayacaksınız. Bu da işinizi oldukça zorlaştıracaktır. En küçük bir hata makyajınızı mahvetmenize neden olabilir.

 

Hal böyle olunca da yanınızda bulundurmanız gereken çok önemli bir şey vardır ki o da makyaj temizleme mendilidir. Nereye giderseniz gidin acil durumlar için yanınızda mutlaka ama mutlaka temizleme mendili bulundurmalısınız. Arabada makyaja fondöten ile başlamalısınız. Kremsi yapıda bir fondöten seçimi işinizi kolaylaştıracaktır. Daha sonra arabada kullanabileceğiniz ürünlerden biri değil rimeldir. Hareketsiz bir anda hızlıca rimel sürebilirsiniz. Ancak arabada makyaj yaparken eyeliner çekmeye kalkışmamalısınız. Çünkü iki göze de aynı oranda eyeliner çekebilmek ustalık ister. Buda arabada makyajınızı mahvetmenize neden olabilir. Ancak far kullanmanızda sakınca yoktur. Herhangi bir rengi hızlıca dağıtarak farı uygulayabilirsiniz. Allık da araba makyajı yaparken kolayca kullanabileceğiniz bir üründür.

 

Araba makyajının en can alıcı noktası olan ruj sürümüne gelecek olursak burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey taşırmamaktır. Rujunuzu taşırmamanız için size bir ipucu verecek olursam mutlaka dudak kalemi kullanmanız gerektiğidir. Dudak kalemi ile dudaklarınızın etrafına çerçeve çizdikten sonra ona yakın tonlarda olan rujunuzu çerçevenin içine rahatlıkla sürebilirsiniz. Böylece araba makyajını yaparken ruju taşırma gibi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Yukarıda bahsettiğim püf noktaları göz önüne alarak sizde arabada yapacağınız makyajınızı kolaylaştırabilir. Acil bir durumu aleyhinize çevirerek hoş bir görüntüyü kısa sürede elde edebilirsiniz.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.