Beyinsi

Apple Saatiniz Islanırsa Ne Yapmalısınız?

  • 0
  • 1.219 kez görüntülendi.
Apple Saatiniz Islanırsa Ne Yapmalısınız?

Apple Saatiniz Islanırsa Ne Yapmalısınız?

Yüzmeden önce saatinizin iyi durumda kalmasını sağlamak için yapmanız gereken bir kaç şey var. Apple Saat’inizin en temel özelliklerinde biri hiçbir etkiye maruz kalmadan 50 metre derinliğe kadar suda çalışabiliyor olması.

Ancak saatinizin su geçirmiyor olması suya girmeden önce hiçbir önlem almamanız anlamına gelmiyor. Saatinizle suya girmeden önce sudan etkilenmediğinden emin olmanız için yapmanız gereken bir şeyler var.

Kilitleyin, Su Geçirmesin

Saatinizle duşa girmeden veya yüzmeden önce Su Kilidi’ni etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunu iki şekilde yapabilirisiniz:

1- Saatin ekranının alt kısmında dokunun yukarıya kaydırın ve su damlası simgesine dokunun.

2- Egzersizler uygulamasında su temalı bir etkinlik başlatın.

Bunları yapmak ekranınızı kilitleyecektir. Bu size biraz garip gelebilir fakat ekranın içine su girmesi dokunmatik sensörü bozacak ve ekranın kendi kendine dokunmasını ve saatinizin kendini kaybetmesine sebep olacaktır. Ekranınızı kilitleyerek saatinizin kendi kendine mesaj göndermesini veya annenizi aramasını engellemiş oluyorsunuz.

Kilidi Açma

Havuzda yüzdükten sonra kilidi kaldırmanız ve hoparlörü Dijital Tekeri bir kaç saniye çevirerek sudan arındırmanız gerekiyor.

Tekeri çevirdiğinizde ekranınızda bir su simgesi çıkacak ve içi dolduğunda tuhaf bir takım bip sesleri kilidin açıldığını belirtecek. Bu seslerdeki titreşimler hoparlörlerdeki suyun dışarı atılmasını sağlayacaktır.

Yakından bakarsanız suyun hoparlörlerden sızdığını görebilirsiniz.

Saatiniz Kazara Islanırsa

Eğer kilitlemeyi unutup yanlışlıkla saatinizi ıslatırsanız telaşlanmayın. Su kilidini bir an önce açmaya çalışın ve kilidi tekrar kaldırın. Bu işlem saatinizi içerisindeki suyu dışarı atmaya zorlayacaktır. Tüm suyu çıkardığınızdan emin olana kadar bu işlemi tekrarlayın.

Son bir not: Apple denizde veya havuzda yüzdükten sonra saatinizi içeride biriken tuz ve klordan arındırmak için bir süre musluk suyuyla yıkamanızı tavsiye ediyor. Bunu yaparken de su kilidini etkinleştirmeyi unutmayın.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.