Antalya da Nerede Tatil Yapabilirim?

Antalya da Nerede Tatil Yapabilirim?


Antalyada Nerede Tatil Yapabilirim?
Tatil yapmak istiyorsunuz ama bölge seçiminde sıkıntı yaşıyorsunuz. Otel seçimi size kalmış ama bölge seçiminde görüşlerimizi belirtip sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Tatil yapmak her vatandaşın hakkıdır. Bu tatili turizmle bağdaşlaştırırsak şüphesiz turizm başkenti Antalya ilk akla gelen olur. Tatil yapmak isteyen arkadaşlar bir yıl boyunca yoğun çalışma temposundan sonra stres atmak ve güzel vakit geçirmek için seçim yaparlar. Bu seçim aşamasında eğlence ön planda olur.
Tur acentaları müşteri çekmek için kampanyalar yaparlar. Erken rezervasyon yapanlardan daha az ücret alınır. Kimi müşteriler şikayet eder bizi yanlış otele getirdiler biz burayı istemiyorduk diye. İşte bu tür sıkıntıların önüne geçmek için tam bilgilendirme yapılmalı ve paradan ziyade müşteri memnuniyeti ön planda olmalıdır. Örnek verecek olursak bir müşteri son gün artık gidecek, masada oturuyor. Bizi çağırıyor ve soruyor “Bu bölgede neden alışveriş merkezi yok?” şimdi bu geldikleri acenta ile alakalıdır. Tam anlamıyla detaylı bilgi bu tür sıkıntıları ortadan kaldıracaktır.
Gelelim bölgelere. Antalya denilince akla Alanya, Manavgat, Side, Belek, Lara, Kundu ve Kemer gelir. Tatil amaçlı gelen yerli ya da yabancı turistler bu bölgeleri tercih eder. Bölgeleri tek te inceleyelim.
Alanya
Alanya, eğlence merkezidir. Antalya da en fazla disco olan ve eğlencenin bol olduğu yerdir. Hem ucuz olması hem de gençlerin yoğun nüfus barındırması vesilesi ile turistlerin gözde bölgesidir. Yabancı genç nüfus bu bölgeyi genelde tercih eder. Aynı zamanda yabancı turistler bu bölgeden ev alarak temelli yerleşmektedirler. Ucuz otelleri ve imkanları ile bütçeyi zorlamayan bir bölgedir.
Manavgat
Manavgat turizmde köklü bölgelerden biridir. Küçük çarşısı, şelalesi ve alış veriş imkanları ile turizmde önemli br yere sahiptir. Orta bütçeye daha çok hitap eden otelleri ile gözde turizm mekanlarını barındırır.
Side
Side harika bir bölgedir. Alış veriş yapan turistler için ideal bir yerdir. Turizm denilince akla ilk gelen yerlerden biridir. Side eski antik şehir ile tarihi bir dokuyu daiçinde barındırır. Hem tarih hem de gerçek anlamda turizm kokan bir şehirdir.
Belek
Tiger woods ve golf desek sadece bu iki kelime Belek’i anlatmaya yeter. Golf cenneti Belek, genelde sessizliği sakinliği tercih edenlerin uğrak yeridir. Belek demek sükunet demektir. Şaşalı alışveriş merkezlerinin oladığı, gelen turistlerin golf amaçlı geldiği, eğlence olarak pek randıman vermeyen bir bölgedir. Çok kalabalığı sevmeyenler için idealdir.
Lara
Lara gezmenin ve alış veriş yapmanın tadına varıldığı bir bölgedir. Antalya merkeze yakınlığından dolayı Antalya’yı gezmek isteyenlerin ilk tercihidir. Hava alanına yakınlığı da bunda etkilidir.
Kundu
Kundu tam bir turizm merkezidir. Kaliteli ve tanınmış otellerin bulunduğu Kundu özellikle akşamları sokakları ile turizmin kokusunu içinize çekersiniz. Yol boyu yapıp dondurma yemek bile başlı başlına insana mutluluk verir. Hava alanına çok yakın olduğu için Kaliteli yabancı turistlerin gözdesidir.
Kemer
Kemer bölgesi ucuzluk ve eğlence olarak turizme katkı yapar. Çok büyük ve ünlü discosu ile tanınmış bir yerdir.

Tweetle
single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1961 2,252