Beyinsi

Annesine Düşkün Olan Erkek İle İlişki

  • 2.467 kez görüntülendi.
Annesine Düşkün Olan Erkek İle İlişki

Annesine Düşkün Olan Erkek İle İlişki

Oğlunu daha ilk gün kucağına aldığı andan itibaren ona bakan, seven ve yine ona şefkatli davranan anneler, ilerleyen senelerde aynı yakınlığı ve bakımı sürdürmesi ile beraber olarak oğullarına kendi ayaklarının üstünde durabilme şansı vermeleri ile birlikte aslına bakarsak gelecek dönemlerde ilişkilerinde problemli, bağımlı birer bireyler yetiştirmektedirler. Yine uğruna her şeyi feda etmiş olduğu, her dilediğini yapmakta oldukları oğulları yine şimdi artık annelerinin her dilediğini yapmakta olan ve onları hayatlarında en çok değer vermekte oldukları kişi konumunda tutmakta olan bir çeşit erkek olacaklardır. Tabii ki anne düşkünlüğüne karşılık olarak da erkek annesine aynı düşkünlüğü gösterdiği vakitten itibaren hayatına aşık olmuş olduğu ve değer vermiş olduğu bir kadının girmiş olduğunu düşünebilirsiniz. İşte bu durumda savaş başlar.

Bazı Erkekler Eşlerinde Annelerini Arıyorlar

Annesinin tırnaklarını yine enselerinde hissetmekte olan her an kontrolü altında tuttuğunu bilmekte olan, onun yemeklerinin bütün dünyanın en iyi yemekleri olduğunu düşünen yine her şeyin en doğrusunu da bildiklerine inanmakta olan erkekler, bir gün gelir sevdikleri kadın ile aynı evi, aynı hayatı aynı hikayeyi paylaşmaya başladıklarında annesinin özelliklerinin çoğunu karısında ararlar. Gerçek kadınını bulan erkek yine annesini bulmuş anlamına gelir. Yani bu demek oluyor ki annesinin özelliklerine de en yakın olmakta olan kadın, hayatının tam anlamıyla kadını olmaya bir hak kazanmıştır.  Oysa ki hiç bir kimse bir diğer insanın aynısı değil. Zaten hiçbir şekilde olamazlar da. Tıpkı parmak izlerimiz gibi aslında hepimiz birbirimizden tamamen farklıyız.  Anne için, gelinlerinin davranışları kendilerine her ne kadar benzemekteyse yine o kadar layık anlamına gelir oğluna. Es kaza gelin annesinden çok başka bir kişiliğe sahip ise gelin ve kayınvalide savaşı arasında sıkışıp kalır o erkek.

İlginizi Çekebilir..  Gözleri Küçük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır

Eşiniz Sıkıştığında

Eşinizin sıkışmış olduğu bir esnada sizler de onları sıkıştırmaya devam ediyor ve taraf tutmaya davet etmeye kalkarsanız tabi ki bu savaşın kaybedeni olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Her türlü unsura rağmen annelerinin küçük oğulları olmaktan çıkmanız için mücadele etmekte olan ve yine bu mücadeleden de olgun bir şekilde bir çeşit insan olarak çıkan eş savaşı kazanabilmenin yine olmazsa olmaz koşullarındandır. Bu yüzden eğer ki eşiniz bazı durumlarda kendisini sıkışmış hissediyorsa onu mutlaka anlamalısınız. En azından ona yoğun bir zaman vermelisiniz. Unutmayın ki ona vereceğiniz zaman, üstüne gitmemeniz, onu fazla sıkıştırmamanız onun bu savaşı kazanmasında büyük etki oluşturacaktır. Siz sevgilinize politik bir şekilde yaklaşabilirsiniz ve o da zaten bunu anlayacaktır. Eğer ki anlamıyorsa ve verdiğiniz zaman da yavaşça doluyorsa mutlaka ona bunu güzel cümleler ile belirtmelisiniz. Çünkü ileri de çok daha tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir bu gibi hususlar. Sevgilinize vereceğiniz zaman ileri de yine aynı oranda size de dönüş sağlayacaktır. Bu nedenle birbirinize sahip çıkmalısınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.