Beyinsi

Anne Sütünü Arttıran Şifalı Bitkiler

  • 0
  • 1.391 kez görüntülendi.
Anne Sütünü Arttıran Şifalı Bitkiler

Anne Sütünü Arttıran Şifalı Bitkiler

9 ay boyunca yaşadığınız büyük zorluklar ile dünyaya getirdiğiniz yavrunuzu sağlıklı bir şekilde büyütmeniz için en önemli noktaların başında anne sütü gelmektedir. Anne sütü, bebeğinize verebileceğiniz en kaliteli ve en güçlü bileşenlere sahip olan bir karışımdır ve bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Anne sütüne önem verilmesi gerektiği hem hamilelik döneminde hem de bebeğiniz dünyaya geldikten sonra doktorlarınız tarafından da sizlere önerilir iken anne sütünün kesilmesi ile yaşanan panikte anne sütünü arttıran şifalı bitkiler arayışına geçilmektedir.

Doğum yaptıktan hemen sonra hemşire yardımı ile bebeğinizi emzirmeniz ve onu anne sütü ile tanıştırmanız istenecektir. Bu ilk emzirme provası sizin ve bebeğiniz arasındaki bağı güçlendirecek, bebeğinizin anne sütünün tadına bakmasını sağlayacaktır. Yeni doğum yapan bebekler, dünyaya alışmaya çalışır iken emmek istemeyecek, sürekli uyuyacaktır. Bu gibi durumlarda bebeğiniz uyusa bile bebeğinizi emzirmeye çalışmalı, bu konuda ısrarcı olmalısınız.

Anne sütünün bebekler için önemi tartışılmaz iken ilk aşamada biraz zorlansanız da buna alışacak ve aylarca bebeğinizi emzireceksiniz. Bebeğinizi nasıl emzireceğiniz konusunda doğum yaptığınız hastahane veya var ise özel doktorunuzdan ek tavsiyeler alabilirsiniz.

Anne Sütü Neden Azalır?

Anne sütünün azalmasındaki en önemli etkenlerin başında annenin doğru ve sağlıklı beslenmemesi gerekmektedir. Bebeğinizi emzirdiğiniz sürece beslenmenize çok dikkat etmeli ve sağlıklı gıdaları tüketmelisiniz. Anne sütünün azaldığı durumlarda ise bol bol su içilmeli ve protein içeren bitkilerden faydalanılmalıdır. Hemen bunlara göz atalım.

Anne Sütünü Arttıran Bitkiler Hangileridir?

Anne sütünün azaldığı dönemlerde özellikle bitkiler ile hazırlanan çaylar oldukça etkilidir. Anne sütünü arttıran bitkiler arasında en etkili ve tercih edilmesi gereken ise rezenedir. Rezene ile hazırlayacağınız bitkisel bir çayı içerek kısa süre içerisinde anne sütünün artmasını sağlayabilirsiniz.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.