Android Telefon Konuşmasını Kaydetme

Android Telefon Konuşmasını Kaydetme


Android telefon kullanıyorsanız Android Telefon Konuşmasını Kaydetme  ve saklama işlemi yapabilirsiniz.. Sizin için önemli olan görüşmeler esnasında, örneğin; ünlü biriyle telefon konuşması gerçekleştirmek , acil ve mühim olan notlar, yasal bir olay, telefon görüşmelerini kayıt altına almak ve telefonda kayıtlı olarak saklamak artık mümkün.
Telefon görüşmesini kayıt etmek için birden çok neden  olabilir ve biz işin bu tarafına  değil, nasıl olduğunu öğrenip inceleyeceğiz. Uygulamamızın ismi Arama Kaydedici.

1

Telefon aramalarını nasıl kayıt edebilirim?
Telefon görüşmelerini kayıt edebilmek için Google Play’de birçok uygulama var. Ancak size tanıtacağımız uygulama Arama Kaydediciler içerisinde  en çok indirilen ve kolay kullanılan bir uygulamadır. Full versiyonuna para ödemeden bu uygulama ile işinizi ücretsiz , güvenli ve hızlı şekilde halledebilirsiniz.

Uygulamayı indirdiyseniz Ayarlar’a gidin. Buradan Aramaları Kaydet (Record Calls) ‘ı işaretleyerek yapacağınız konuşmaları kaydedilebilir olması için aktifleştirin.

Bu ayarı yaptıysanız “Medya Ayarları” na gidin. Dosya tipini “Wav” olarak seçin. Audio Source seçeneğinde ise “Mic” (Mikrofon) kutucuğunu işaretli duruma getirin. Dilerseniz uygulamayı kapatalım ve arkadaşlarımızla, sevgilimizle ya da ailemizden herhangi biriyle görüşme yapalım. Aramayı başlattığınızda ekranda kırmızı bir işaret çıkacaktır. (Bildirim çubuğunu aşağı çekmeniz size konuşmanın kaydedildiğini gösterecektir.)
2
Görüşme bittiğinde yaptığınız arama kaydıyla ilgili bilgi alırsınız. Bu bilgi çubuğuna dokunduğunuzda kaydı paylaşabilir, dinleyebilir ya da silebilirsiniz. Bunun yanında kaydın ne kadar sürdüğünü, boyutunu öğrenebilirsiniz.

Ayarlar üzerinden ses kayıtlarını bulut depolama hesabına yüklemek, Micro SD (Hafıza kartı) karta taşımak ve oraya kaydetmek mümkün.

Öneri: Google Voice uygulamasını kullanıyorsanız arama esnasında 4’e basıp, kayıtları Gmail hesabınıza aktarabilirsiniz. Yalnızca yapılan çağrıları değil, size gelen aramaları da kaydetmek mümkün. Eğer bu uygulamadan memnun kalmadıysanız Record My Call, InCall Recorder gibi uygulamaları da deneyebilirsiniz.
3
Bilgi: Arama Kaydedici uygulamasını indirmek için buraya gidin. Arama Kaydedici apk uygulaması sitemizde bulunmamaktadır. Google’da yapacağınız araştırma ile apk versiyonunu kolayca edinebilirsiniz. Arama Kaydedici uygulaması Türkçe dilinde çalışmaktadır.
4

Bu Konuya Puan Ver
Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ