Beyinsi

Android Fabrika Ayarlarına Sıfırlamadan Önce Yapılması Gerekenler

  • 1.188 kez görüntülendi.
Android Fabrika Ayarlarına Sıfırlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Temel görevi yerine getirirken telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın zamanının geldiğini biliyorsunuz ve uygulamalarınızın çoğu çökmeye devam ediyor. Ana sıfırlama olarak da adlandırılan fabrika ayarlarına sıfırlama, bir aygıtı orijinal sistem durumuna geri yükler ve çoğu zaman arızalı bir aygıt sorununu çözer. Bunu yaparak, kullanıcılar telefonlarında şifrelenmiş tüm verilerini ve uygulamalarını kalıcı olarak silmeyi kabul ederler. Bu geri döndürülemez ve geri alınamaz, bu nedenle telefonunuzu önceden yedeklemek bir zorunluluktur. Veri kaybetmeden Android’i sıfırlamanın bazı olası yolları için aşağıdaki maddeleri okumaya devam edin.

Android Fabrika Ayarları

Android Telefon Yedekleme ve Sıfırlama

Telefonunuzda henüz bırakamadığınız dosyalar olabilir. Sizin için önemli veya değerli bir şey olabilir. Bu nedenle, sıfırlamadan önce cihazınıza göz atın ve sahip olduğunuz şeyleri not edin. Mümkünse, medya dosyalarınızdan başlayarak tutmak istediğiniz verileri mesajlarınıza, kişilerinize, notunuza, belgelerinize ve yüklediğiniz uygulamalara listeleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın telefonunuzdaki bir sürücüyü yeniden biçimlendirmeye benzer her şeyi kaldıracağını unutmayın. Android’i fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce nelerin yedekleneceğini sağladıktan sonra bir sonraki bölüme geçin.

Telefon Verilerinizi Yedekleyin

Fotoğraflar bizim için anlamlı anılar barındırdıkları için değerlidir. Dolayısıyla, resimlerinizin bir kopyasını kaydetmeyi düşünüyorsanız Google Fotoğraflar’ı kullanabilirsiniz. Bu, ücretsiz bir paylaşım uygulaması ve Google’ın fotoğrafların yanı sıra videoları saklamak için oluşturduğu bir depolama hizmetidir. İki ayarı vardır: Yüksek kalite ve Orijinal kalite. Birincisi, 16 mp ve 1080 çözünürlüğe kadar sınırsız görüntü ve video yüklemenizi sağlar. İkincisi dosyanızın kalitesini korurken ancak Google hesabınızın depolama kotasını kullanır.

Müziklerinizi Buluta Yükleyin

Hala müzik çalmak için gerçek zamanlı aktarım servislerini kullanmıyorsanız, sıfırlamadan önce Android cihazınızda depolanan şarkıları yedeklemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmanın en etkili yöntemlerinden biri, buluta yüklemektir. Piyasada Dropbox ve One Drive gibi birçok bulut hizmeti var. Ancak, bu uygulamalar, özellikle ücretsiz kaydolduğunuzda, yetersiz depolama alanı sınırına bağlıdır. Dolayısıyla, telefonunuza kaydedilmiş çok sayıda şarkı varsa, Google Drive sizin için doğru seçimdir. Bu, 15 GB’a kadar olan dosyaları, yani yaklaşık 4.000 şarkı yüklemenize olanak tanır.

İlginizi Çekebilir..  Yeni Nokia 3310 Özellikleri Ve Ayarları

Fabrika Telefonunuzu Sıfırlar

Fabrika ayarlarına sıfırlama Android’deki her şeyi siler mi? Bu, mobil kullanıcıların cihazlarını sıfırlamaları gerektiğinde yaygın bir sorudur. Ne yazık ki, cevap evet. Bu nedenle, önceden verilerinizin bir yedeğine sahip olduğunuzdan emin olun. Ve bir kopyaya sahip olduğunuzdan emin olduktan sonra, artık telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.