Beyinsi

Anaokulu Zorunlu Mu Oldu?

  • 0
  • 1.466 kez görüntülendi.
Anaokulu Zorunlu Mu Oldu?

Anaokulu Zorunlu Mu Oldu?

Anaokulu çocuğun eğitim ve öğretime geçmeden önce hazırlık yapılan, sosyalleşmeye dayalı bir eğitim içeren okuldur. Çocuk paylaşmayı, sosyalleşmeyi, sorumluluk almayı öğrenir. Yazı yazmak veya okumak gibi eğitimler 1. sınıftan itibaren verildiği için ana okulların da yazı yazma okuma gibi eğitim faaliyetleri yapılmaz. Anaokuluna isteyen çocuğunu kayıt yaptırabilir ama zorunlu değildir ancak yeni düzenlemelerle anaokulu zorunlu hale gelebilir.

2023 eğitim vizyonunun açıklanmasından sonra ebeveynler anaokulu zorunlu mu oldu sorusunu sormaya başladı. Hem Cumhurbaşkanı hem de Milli Eğitim Bakanı tarafından bu konuya değinilmişti. Şimdi anaokulunun zorunlu olacağı tartışmaları başladı. Peki son durum ne?

Cumhurbaşkanı gerekli alt yapılar oluşturulduktan sonra anaokulunun zorunlu olacağına dair açıklamalar yaptı. Buna benzer bir açıklamada Milli Eğitim Bakanı’ndan geldi. 5 yaşındaki çocuğun anaokuluna gitmesi gündemdeki yerini korurken henüz alt yapının yetersiz olduğu, gerekli alt yapıların oluşturulmasından sonra anaokulunun zorunluğu olacağı yönünde açıklamalar mevcut. Henüz netlik kazanmadı ancak önümüzdeki yıllarda bunun faaliyete geçeceği ön görülüyor.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.