Beyinsi

Akıllı Telefonunuzla Muazzam Fotoğraflar Çekmenin Yolları

  • 0
  • 1.889 kez görüntülendi.
Akıllı Telefonunuzla Muazzam Fotoğraflar Çekmenin Yolları

Akıllı Telefonunuzla Muazzam Fotoğraflar Çekmenin Yolları

Günümüzde akıllı telefonlar, kamera özellikleri ile artık profesyonel fotoğraf makinelerinin yerini tutar konumdalar. Oldukça yüksek çözünürlük sağlayan yüksek modeller özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler için göz kamaştırıyor. Fakat bir çok kişi telefonu ile nasıl resim çekeceğini bilmiyor. Oysa birkaç teknik adımla mükemmele yakın fotoğraflar çıkarılabilir. Profesyonel fotoğrafçılıkta olduğu gibi, çeşitli çekim açıları ve teknikleri ile telefonunuzu bir fotoğraf makinesi olarak kullanabileceksiniz. Oldukça kolay yöntemler bunlar. Fakat “ben güzel çıkmadım” diyenlerdenseniz  o zaman hiçbir yöntem faydalı olmayacaktır.

 

telefonla-kaliteli-resimler-çekme-beyinsi (2)

 

 

1.Lensi temizleyin.Gün içerisinde lens toz, tüy, parmak izi gibi etkenlere maruz kalır. Tüy bırakmayan bir bezle lensi temizleyin.

 

lense-temizle-beyinsi

 

2.En yüksek görüntü kalitesi ve çözünürlüğü ayarlayın. En yüksek çözünürlük, en kaliteli fotoğraf  demektir.

 

telefonla-kaliteli-resimler-çekme-beyinsi (4)

 

3.Resim çerçevesini kapatın.Çerçeve veya arka plan ayarlı ise kapatın. Eğer gerçekten bir tane gerekiyorsa, görüntüyü aldıktan sonra ekleyin.

 

telefonla-kaliteli-resimler-çekme-beyinsi (5)

 

4.Diğer tüm etkileri açın. Bunlar, siyah ve beyaz, sepya tonları, ters renk vs. resim alındıktan sonra bu özellikleri ekleyerek resmi bambaşka bir hale getirebilirsiniz.

 

telefonla-kaliteli-resimler-çekme-beyinsi (1)

 

5.Telefonunuz destekliyorsa beyaz dengesini yerleştirin. İnsan gözü her türlü aydınlatma yı beyaz görür.kamera bu ışıkları normalden daha kızıl olmasını sağlayarak ışığı yumşatır. Daha iyi kameralı cep telefonlarında kamerayı  özelleştirme yeteneği var. Eğer böyle bir seçenek varsa, bunları kullanın.

 

telefonla-kaliteli-resimler-çekme-beyinsi (3)

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.