Reloader activator
Beyinsi

Ahmet Batman – Soğuk Kahve (Kısa Özeti)

  • 0
  • 1.072 kez görüntülendi.
Ahmet Batman – Soğuk Kahve (Kısa Özeti)

Soğuk Kahve Konusu

Ahmet Batman, ilk kitabı Soğuk Kahve ile oldukça iddialı bir edebiyat dünyasına adım atıyor. Kadın ve erkeğin ilişkisine, aşkına ya da hayatına farklı bir açıdan bakan bir kitap daha sizleri bekliyor.

Ahmet Batman kitabında günlük hayatımızda yaşadıklarımızdan bahsediyor ama farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Bunu anlatırken hem ironi yapıyor hem de kendince mizah katıyor kitaba.

Öte yandan yazar, kitabında çok samimi. İnsanların söylemekten korktukları şeyler konusunda dürüst olmaktan korkmuyor. Bu sizi bir yandan şaşırtsa da gerçeklerle yüzleşmeye zorluyor.

 

Soğuk Kahve Kitap Özeti

Geçmiş dönemin en ilginç ve en çok okunan yazarlarından Ahmet Batman, Soğuk Kahve adlı eseriyle okurları etkiliyor. Yazarın kalbini kıran bir kitap – her sayfasında bir kısa hikaye, suçlama, arzu, hayat – günümüz gençliği için harika bir eser olduğu söylenebilir.

Kitabın sadece içindekiler bölümü 8 sayfadan oluşmaktadır. Her sayfada birbirinden güzel mesajlar var ve hepsini özetleyemek biraz zor. Ancak, sadece bazılarından alıntılar sunmak okuyucularınızı etkileyebilir ve kitabın tamamını okumalarını sağlayabilir.

Kitabın başında ilk sayfada şöyle yazıyor: “Aslında her yazı bir cümledir, bu yüzden kendi cümlelerinizi cebinize koymalısınız.” Kitapta okumak ve cebinize koymak ya da sosyal medyada paylaşmak isteyeceğiniz bir çok cümle var.

Daha sonra sosyal medya otobiyografisi sayesinde kaleminin yazarını tanırsınız. Sonra yavaş yavaş daha derine inmeye başlayın. Gönlümüze ya da gönül sorunlarımıza cevap arıyoruz. Cevabı “Kalp her zaman doğruyu söylerse, kalp olmaz” cümlesiyle alırız. Sonra yazarın lise dönemine gider. Elbette karışık sivilceler ve söylemeye korktuğu cümleler bulunuyor. Onu bir çocuk gibi sevdim, ama o sadece sevmek istedi.

Aklıma çay kaşığı geliyor. Aşktan geliyor ve kahvenin içinde çay kaşığı olduğu için neden kahve kaşığı değil de çay kaşığı dendiğini bulmaya çalışıyoruz. Sonra onu tüketiyoruz. Tek taraflı değil, çok yönlü olmayı öğreniyoruz. Tabii ki bunu bir çay kaşığı ile yapıyoruz.

Seni derinden etkileyen birçok kelime var. Örneğin, “Hala seni sevmek için uyanıyorum”. Ardından Ahmet Batman’in diğer kitaplarının isimlerini keşfediyoruz. sabah uykum. Bize güzel bir sevgi mesajı veriyor. “Sabah uykunuz nasıl?” mesajını gönderin ve sabahları uyumayı seven bu adam onu ​​ne kadar çok sevdiğini anlayacak birini arıyor.

Öte yandan Journey’in kitaptaki en uzun ama en derin mesajı ileten metin olduğu söylenebilir. Kendinden çok çocuğu yetim kaldığı için üzülen ve ölümle yüz yüze olan bir baba uyandığında, öksüz babası olur denilir.

Kitap böyle devam ediyor. Hoş sözler, hoş mesajlar, hoş yıldızlı sözler, hoş farklı bakış açıları. Kitabın sonunda soğuk kahve mesajını alıyoruz. Herkesle kahve içemezsin. Sadece sevdiğinle kahve içebilirsiniz. Onu izlerken kahvemi soğutuyorum ve bu yüzden soğuk kahveyi seviyorum.

soguk-kahve-kitap-ozeti

Soğuk Kahve Arka Kapak Bilgisi

Sıcacık bir kahveden yükselen güzel kokular eşliğinde keyifli bir okuma vaat ediyor Soğuk Kahve.

İronik ve mizahi olduğu kadar keskin bir dil. Belki de çoğumuzun gündelik hayatında olan konuları anlatırken sizi ters köşeden bir bakış açısına yatırıp golü ustalıkla atıyor. Hınzır bir zekânın ürünü olan cümleleri sizi gülerken duygulandıracak, çoğu zamansa hayretler içinde bırakacak.
Kahraman Tazeoğlu

Batman kendi deyimiyle numune bir adam. En azından yazdıkları öyle. Kolay kolay kimseden duyamayacağınız, cesaret isteyen şeyleri açıkyüreklilikle söylüyor okura. Özellikle kadın erkek ilişkilerinin üzerindeki pembe tozu üfleyip altında yatan siyahları ve beyazları soğukkanlılıkla gösteriyor. Ne her erkek bir Romeo, ne de her kadın bir Juliet.
Ertürk Akşun

Topuklu ayakkabı mı yoksa ben mi?

Bir kadını zorlayan bir soru olabilir.

Çikolata mı ben mi? sorusu kadar olmasa da zorlar.

Sizler topuklu ayakkabısı ayaklarını vuran kadınlarsınız.

Topuklarınızın altında kâğıt mendiller var.

Bazılarınızın gözyaşlarını silen mendiller işte, yabancı değiller.

O mendiller hep canınızın yandığı yerlerde…

Çok adisiniz pembe rujlar, çekici kılıyorsunuz dudakları.

 

Bu kitabımızı sevdiyseniz Jojo Moyes – Senden Önce Ben Kitap Özetine göz atabilirsiniz.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.