Beyinsi

Ahmet Batman – Bana İkimizi Anlat (Kısa Özeti)

  • 49 kez görüntülendi.
Ahmet Batman – Bana İkimizi Anlat (Kısa Özeti)

Bana İkimizi Anlat Konusu

Okurlar Ahmet Batman’i Soğuk Kahve ve Sabah Uykusu adlı iki kitapla tanıdı ve aşık oldu. Yazarın geniş bir okuyucu kitlesi elde etmesi için arka arkaya iki iyi kitap yeterliydi. Kitabına yazdığı sözler bir anda sosyal medyada en çok paylaşılan kelimelerden biri oldu ve sevgiliye hediye kitap denilince ilk akla gelen kitap oldu. Hayranları ve okuyucuları fazla bekletmeden Ahmet Batman, Bana İkimizi Anlat adlı kitabıyla deneyimsiz aşkın hikayesini anlatıyor.

Ahmet Batman Bana İkimizi Anlat adlı kitabıyla okuyucularına deneme formatında bir kitap sunuyor. Satın alınamayan aşkı değil, satın alınamayan aşkı sürdüren ünlü yazar, okuyucularına mükemmel cümleler, kısa denemeler, derin eleştiriler, kazınmış söylemler ve paylaşımlar sunuyor.

 

Bana İkimizi Anlat Kitap Özeti

Rüzgâr, dedesi ve annesi Müberra Hanım tarafından yetiştirilen ünlü Demirsoy ailesinin bir üyesidir. Biraz utangaç Rüzgâr, çocukken bisiklete binip komşunun kızı Yağmur’la çarpışır ve Yağmur’a olan karşılıksız aşkı başlar. Günlerini balkondan Yamur’a bakarak geçirir ve bir daha yazmayı bırakmaz, yoğun duygularını sevgili dedesinin hediye ettiği kalem ve defter ile yazar. Rüzgâr’ın iç dünyası sadece kağıda dökülüyor.

Öte yandan Yağmur, ailenin tek kızı olarak büyür ve Rüzgar ile ciddi bir dostluk kurar, ancak kendisi için olan dostluk daha ileri gitmez. Sevgilisi Berker ile birlikteyken her zaman Rüzgâr’a gelir, Berker ile arası kötü olunca ondan destek ve ilgi görmeye çalışır.

Rüzgar şimdi üniversiteden mezun oluyor ve büyükbabası onu şirketin başkanı ve tek varisi yapmak için bir planla yetiştirmeye çalışıyor. Ama Rüzgâr’ın gönlü hep Yağmur’da. Aşkını itiraf edemediği için her zaman onu düşünerek ve duygularını gazeteye aktararak vakit geçirir. Büyükbabasını ve annesini çok sever ve iyi bir oğlu ve iyi bir şirket adamını kırmamaya çalışır. Ve kişisel olarak, özellikle dedem öldükten sonra kendine olan sorumluluğu arttı.

Yağmur bir kez daha Berker ile sorun yaşadı ve her zamanki gibi Yağmur’un yolu darmaduman oldu. İkisi birlikte sahile gittiler ve Rüzgâr, Yağmur’a 21 adet uçan balon aldı. Kağıda bir şeyler yazdıktan sonra Rüzgâr, Yağmur’a balonu bir balona bağlayıp yazdıklarını havaya bırakmasını teklif eder ve Yağmur bunu hemen birbirine göstermeme şartını kabul eder. İlk rüzgar kağıda bağlanır ve havada süzülür ve balon bir dala takılır ve patlar. Patlayan balondaki yazı Yağmur’un kucağına düşer ve Yağmur hemen kağıdı açar ve okumaya başlar. Kağıtta sadece yazan bir cümle var. Yağmur’un kağıdına bir şeyler yazar, bir balona yapıştırır ve sahile gelir, balonu havada bırakır ve uçmaya başlar. Rüzgar kağıtta ne yazdığını merak ediyor ama içinde ne olduğunu daha sonra öğreneceksin.

İlginizi Çekebilir..  Guguk Kuşu (Kısa Özeti)

Rüzgar, artık Yağmur’a olan aşkını saklamanın anlamsız olduğunu düşünse de kalbini Yağmur’a açar ama yine de Yağmur’dan bir yanıt alamaz. Bu durumla karşılaşan Rüzgâr telefonu kapatır ve haber vermeden evden çıkar. Kalbimde hep oradan ayrılıp yalnız yaşamak istiyorum ama sonuçta annemi üzmeyeceğini ve ona haksızlık olacağını düşünerek sabah telefonu açıyorum. . Annesinin onu birkaç kez aradığını görünce meraklanır ve eve gider. Eve girdiğinde annesini koltukta yatarken görür ve şaşkınlıkla kahvaltı hazırlamaya başlar. Ama kahvaltı için annesini yetiştirmeye çalıştığında ellerini üşür ve ölü bulur. Rüzgar artık yok olduğunu düşünmeye başlar.

Bu şok edici günlerin ardından rüzgar bir kez daha esti. Annesinin bir kutuya bıraktığı mektupla ailenin gerçek bir aile olmadığını, annesinin doğum sırasında öldüğünü ve babasının psikolojik bunalım nedeniyle bebeğe bakamayacağını söyleyerek evden ayrıldığını öğrenir. Doktorları Müberra Hanım’ı doğururlar. Bu olay Rüzgâr’ın son noktası oldu ve evinden ayrılarak Bozca adasına yerleşti. Başkalarından ayrı yaşarken bile duygularını Metafor Adam adı altında blog sayfalarına yazmaya devam ediyor.

Rüzgâr artık Demirsoy değil Metafor ve birçok kişi onun yazılarını takip etmeye başladı. Takipçilerinden birçok mesaj gelirken bir gün mesajlarında Yağmur’un mesajlarını görür. Yağmur’la mesajlaştıktan sonra Yağmur’un Berker’den ayrıldığını öğrenir, Rüzgâr’a yanlış bir şey yaptığına inanır ve Rüzgâr’ın bir gün geleceğini düşünerek her gün evde yangın olup olmadığını kontrol eder. Rüzgar kendini Yağmur’un iki hikayesini anlatırken görünce evine geri döner ve Yağmur…

İlginizi Çekebilir..  Orhan Pamuk Kitapları Kısa Özetleri

 

bana-ikimizi-anlat-kisa-ozeti

Bana İkimizi Anlat Arka Kapak Bilgisi

“Soğuk Kahve” ve “Sabah Uykum” yazarından “Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar.”

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de… Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.

Bu Kitabımızı beğendiyseniz Ahmet Batman’ın bir diğer kitabı olan Korkma Kalbim Kısa Özetini de okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.