Adet Gecikmesine Ne iyi Gelir?

Adet Gecikmesine Ne iyi Gelir?


Adet Gecikmesine Ne iyi Gelir?

Bu yazımızda; adet gecikmesi nedir, adet gecikmesine ne iyi gelir sorularının yanıtlarını bulacaksınız. Sizleri daha fazla merak içinde bırakmadan; adet gecikmesi nedir, sorusunu yanıtlayalım.

Adet Gecikmesi Nedir ?

Genel olarak; her ayın 24, 26,30’u bayanların yumurtlama dönemi olarak bilinmektedir. Ayda bir kez gerçekleşen yumurtlama dönemi, bazı nedenlere bağlı olarak, olması gereken günde meydana gelmeyebilir. Bu durumu adet gecikmesi olarak adlandırmaktayız.

Adet gecikmesi sorunu yaşayan bayanlar, adetlerinin normal seyrinde olabilmesi için, bazı bitkilerden yararlanabilirler. Şimdi Adet gecikmesine ne İyi gelir sorusunun yanıtını sizlerle paylaşalım.

Adet Söktürücü Bitkiler

 Adet söktürücü bitkiler arasında en yaygın olanı papatya ve biberiyedir. Papatya ve biberiyeyi karıştırıp, demledikten sonra içebilirsiniz. Adet sancıları ve adet sökmesi için, atkuyruğu bitkisi, kaynatılıp içilir. Bu bitki çayını içmekte zorlanırsanız, içerisine tatlandırıcı olarak bal katabilirsiniz. Civanperçemi ve çörek otu iyi bir adet söktürücüdür. Bu bitkileri eşit oranda karıştırıp, kaynatın. Ilınınca bitki çayınızı içebilirsiniz.

 Adet gecikmesine deva olan bir başka bitki ise, çiriş otudur. Bu otu kaynatıp, balla tatlandırarak içebilirsiniz.

 Adet söktürücü mükemmel bir başka çözüm ise, çörek otudur. Çörek otunu balla karıştırıp, tüketebilirsiniz.

 Ayrıca, kekik kaynatılıp içilirse,  adet söktürücü olarak görev yapar. Bu çayın tadı size buruk geliyorsa, balla tatlandırarak çayınızı içebilirsiniz.

 Adet söktürücü bitkiler arasında, dereotu ayrı bir öneme sahiptir. Adet gecikmesinin başlıca nedenleri arasında stres gelmektedir. Stres ve kaygı düzeyinizi normal seviyelere çektiğiniz takdirde, adet gecikmesi sorunu yaşamayabilirsiniz. Eğer Adet gecikmesi sorunu başka nedenlerden dolayı kaynaklanıyorsa, bir uzmana gitmeniz gerekmektedir. Uzmanın teşhisi sonucunda, size verilen ilaçları kullanıp, bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Adet gecikmesi nedir, adet gecikmesine ne iyi gelir, sorularının cevabını size sunmamızdaki amaç, size alternatif bir tedavi sunmaktır. Kendi kendinize teşhis koyup, tedavi etme yoluna gitmemelisiniz. Doktorunuza danışıp, size sunulan ek tedavileri kullanıp, kullanamayacağınızı öğrenmeniz gerekmekte. Dileriz ki adet gecikmesi nedir, sorusunu ile bir kez daha karşılaşmazsınız. Her daim daha sağlıkla, daha mutlu, daha huzurlu günlerin sizin olması dileğiyle.

Sağlıcakla kalmanız dileğiyle…


Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

851 0,599