Beyinsi

7 Günlük Özel Diyet Listesi

  • 0
  • 1.225 kez görüntülendi.
7 Günlük Özel Diyet Listesi

Diyet Türkçe diline yabancı dilden girmiş olan bir çeşit sözcük. Diyet yapıyorum kelimesinden de yine bizlerin anladığı cümle bireyin içten üzüntü duymuş olduğu sıkıntılarının bulunduğu ve yine bu problemlerin kısa süreler içerisinde yapılabilecek bir çeşit beslenme programı sayesinde geçeceğini sanmakta olduğumuz kendimizi bu şekilde rahata erdirdiğimiz bir çeşit kelimedir.

Tabii ki de diyet asla bu değildir. Diyet tam anlamıyla bir çeşit beslenme biçimidir. Diyet sözcüğünün anlamı aslına bakılırsa sağlıklı beslenme olmalı ki diyet zaten bu anlama gelir. Eğer ki biz diyeti bu anlamda taşırsak sağlıklı bir şekilde beslenebilir ve yine kilo verebiliriz. Bizlerin yaptığı analiz ise yine bunun aksini kısa bir süre içinde beslenme alışkanlıklarımızı değiştirip ve yine kısa süre içerisinde tekrar eski beslenme programımıza dönmemi. İşte bu bizlerin yaptığı yanlış noktadır.

Yıllarca Tükettiğimiz Gıdalar

Yıllar boyunca yediğimiz fast food ürünler yıllar süresince böbrekler mantılar kebaplar, yine pasta ve şerbetli tatlılar. Yani kısaca bizlerin metabolizması açısından zarar veren her türlü gıdayı yedikten sonra kilo aldım diyerek yine çeşitli diyet listelerine geçiyoruz. Sonra yine kilo verdikten sonra tekrar eski programımıza dönüyoruz.

Metabolizmamız Bozuluyor

Yani ilk olarak metabolizmamızı bozuyoruz aslında ve yine bozulan metabolizmamızın üstüne tekrar eski beslenme alışkanlıklarımıza dönmekteyiz. Bu yine şu anlama geliyor ilk olarak kilo veriyoruz ve yine çeşitli kilolarımızı sonrasında misli ile tekrar geri alıyoruz. Hayatımıza yine artık daha şişman devam ediyoruz.

Diyet Listesi

Sabah vaktinde iki dilim kadar çavdar ekmeği veya yine kepekli ekmek. Üzerlerine de iki çorba kaşığı kadar yoğurt ve bir çorba kaşığı da reçel sürerek tüketin. Bir dilim ekmeğe yine oldukça ince yağ sürmelisiniz. Çaprazlama da ikiye kesmelisiniz ve yine 30 gram kadar kaşar peyniri sandviç yaparak tüketin.

Saat 11 civarlarında yine bir dilim ekmeğin üstüne krem peynir sürerek tüketin. Sonrasına 150 gr yoğurt içerisine 100 gr kadar turp doğrayarak tüketmelisiniz Yine 1 dilim ekmeğin üstüne ince yağ sürmelisiniz ve 150 gr kadar da salatalık.

Saat 17 civarında da yine oldukça ince dilim meyve pastası yiyeceksiniz ve şekersiz çay veya kahve tüketeceksiniz. Sonrasında bir dilim kadar elma turtası, bitkisel çay tüketeceksiniz. Gece 22 civaromda da 125 ml kadar az yağlı süte veya yine peynir altı suyuna yine 70 ml portakal suyu ilave etmelisiniz. 100 gr meyveli yoğurt yiyin. Ve 100 gr yoğurt yarım bardak kadar da meyve eklemelisiniz. Yine bu diyeti birkaç hafta kadar uyguladığınızda gerçekten olumlu faydalar aldığınızı göreceksiniz. Yine 1 aydan fazla uygulamamaya dikkat ediniz. Bu diyete ek olarka da çeşitli egzersizler ile birleştirebilir ve bu egzersizleri uygulayabilirsiniz. Unutmayın ki faydası daha iyi olacaktır.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.