31 Mart 2015 Elektrik Kesintisi Ne Zaman Düzelecek

31 Mart 2015 Elektrik Kesintisi Ne Zaman Düzelecek31 Mart 2015 Elektrik Kesintisi Ne Zaman Düzelecek
31 Mart 2015 Elektrik Ne Zaman Gelecek
Tüm Türkiye genelinde yaşanan problemde 31 mart 2015 günü saat 10.36 civarında başlayan kesinti hayatı alt üst etmiş durumda. Ülke genelinde alışılagelmişin dışında yaşanan bu problem nedeni ile hayat bazı illerde durma noktası geldi. Özellikle otomatik şehir olarak adlandırabileceğimiz bazı büyük şehir belediyelerinde trafik durma noktasına kadar gelmişken manuel olarak trafik polisleri sürücülere yardımcı olmaya çalışıyor. Ülke genelinde ulaşımda başta metro olmak üzere teknik arıza nedeni ile yaşanan aksaklık neticesinde pek çok ulaşım aracı da yolda kaldı.

Elektrikler Ne Zaman Gelecek
Enerji bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sorunun kaynağının henüz belirlenemediği ve bu konuda bir kriz masası oluşturulduğu bilgisi verildi. En çok etkilenen şirketler arasında gsm şirketleri, depolama fabrikaları ve doğalgaz tüketicileri de risk altında bulunan yerler arasında yer alıyor. Henüz ne zaman düzeleceği bilinmezken yavaş yavaş bir kaç ilimizde hayat normale dönmeye başladı. gelişmeleri aktaracağız.

Elektrikler Neden Kesildi
TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36’da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektriklerin kesildiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.

BAKAN YILDIZ’DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 10.36 itibariyle sistemde çökme olduğunu, bazı illere elektrik verilemediğini belirterek, arızanın sebebinin araştırıldığını söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde meydana gelen elektrik kesintisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldız, kesintinin nedenin araştırıldığı belirterek,

“Terör dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz. Çökmenin nedenleri araştırılıyor. Ankara’da birçok kesime elektrik verilmeye başlandı. Kesintinin farklı sebepleri olabilir. Şuan da bizim için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak ve elektriği vermek. Kesinti 10.36 itibariyle oldu, o saat arzımızın fazla talebimizin az olduğu bir zamandı. Bu yüzden enerji yetersizliği diye bir şey yok. İletim hatlarından veya başka bir şeyden meydana geldi bu araştırılıyor. Ankara’da kriz merkezimiz var gelişmeleri takip edip her bir saatte açıklama yapacağım. “Siber bir saldırı mı?” bunu söyleyemem.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de bugün elektrik kesintisi şoku yaşanıyor. Elektrik İletim A.Ş.’nin ’sistem arızası’ olarak açıkladığı kesintiler saat 10.35.00’dan itibaren önce batı illerinde başladı domino taşı gibi bir saat içinde tüm illere yayıldı. Önce tüketimin fazla olduğu, ardından küçük yerleşim merkezlerinde elektrikler kesildi. Saat 11.30’a kadar çok sayıda ilde kesintiler yaşandı.

HANGİ İLLERDE ELEKTRİKLER KESİLDİ?

İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Kocaeli, Samsun, Diyarbakır, Bursa, Bilecik, Hatay, Samsun, Adana, Erzurum, Çanakkale, Malatya, Kars, Muğla, Eskişehir, Trabzon, Tekirdağ, Sinop, Bitlis, Burdur, Isparta, Gaziantep gibi çok sayıda ilden peş peşe elektrik kesintisi haberleri geldi.

BİRKAÇ SAAT SÜREBİLİR İDDİASI

Yetkililer sıkıntının birkaç saat sürebileceğini belirtiyor. Yaşanan büyük sıkıntının Türkiye Elektrik İletişim AŞ’nin sisteminde yaşanan bir sorundan kaynaklandığı belirtiliyor. Güneydoğdu’da kesintiler yaşanıyor. Güneydoğu Anadolu’daki kesintinin DEDAŞ’ın ana trafosundaki sistemin çökmesinden kaynaklandığı öğrenildi.

HAYAT FELÇ… METRO, TRAMVAYLAR DURDU

İstanbul’da vatandaşlar metroda mahsur kaldıkları yönünde mesaj attı. Metro ve AVM’lerde büyük panik yaşandı. Ulaşım başta olmak üzere yurt genelinde hayat adeta durdu. Binalarda asansörlerde kalanlar oldu, metroda kalanlar ilk çıkışa kadar yürüdü. Jeneratörü olmayan hastanelerde ameliyatlar yapılamazken, sağlık ve eğitim hizmetleri aksadı. Elektriklerin kesilmesi en çok sanayi kuruluşlarını vurdu. Fabrikalarda çarklar durdu, işletmelerde faaliyetler aksadı. Gümrük kapıları başta olmak üzere jeneratör olan yerlerde hizmetler sürdürüldü.

İBB’DEN AÇIKLAMA VAR

Elektrik kesintisinin ardından İBB Beyaz Masa, twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: Enerji kesintisi nedeniyle Metro hatlarımızda seferler yapılamamaktadır.

ANKARA’DA DA METROLAR DURDU, TRAFİK LAMBALARI ÇALIŞMADI

Ankara’da elektrik kesintisi sebebiyle trafik lambaları çalışmadı. Elektrik kesintileri nedeniyle Ankara’ da da metro seferlerinin yapılamadğı bildirildi. Ankara’ da metro seferlerin ardından banliyö tren seferlerinin de yapılamadığı öğrenildi.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Kesintiye sisteme yönelik ’siber saldırının’ neden olduğu söylentileri ortaya atılırken, Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bütün ihtimaller araştırılıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda kriz masası oluşturuldu” dedi.
Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) yetkilileri sorunun enerji açığı ve güç kesintisinden değil, iletim sistemindeki arızadan kaynaklandığını, arızan giderilmesine çalışıldığını söyledi.Elektrik dağıtım şirketleri de aynı yönde açıklama yaptı. Bir dağıtım şirketi yetkilisi DHA’ya yaptığı açıklamada, “TEİAŞ yetkilileri bize sistemin çöktüğünü, toparlamaya çalıştıklarını söyledi. Enerji açığı ve güç kesintisi olmadığını belirttiler” dedi.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım Şirketi’nden yapılan açıklamada, “Sıkıntının kaynağında TEİAŞ’ın sistemde yaşanan bir sorun olduğunu söyledi. Bizde olduğu gibi Türkiye’nin bazı illerinde de elektrikler kesik” dedi.

BURSA’ DA ELEKTRİK KESİNTİSİ

Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi Bursa’da da hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bursa’da saat 10.35’te başlayan elektrik kesintisi nedeniyle kent içi ulaşımda kullanılan Bursaray seferleri durdu. Trafik ışıkları da çalışmadı. Bursa’daki kesintinin en çok sanayi bölgelerini etkilediği bildirildi.
Bursa’da elektrik dağıtımını yapan UEDAŞ yetkilileri, kesintinin ülke genelindeki sistemden kaynaklandığını belirtti.

KOCAELİ’DE DE ELEKTRİKLER GİTTİ

Kocaeli’deki yerel sitelerin haberinde kentte de elektriklerin gittiği belirtildi. Bir sitede yer alan haberde, “Kent genelinde büyük elektrik kesintisi yaşanıyor. Saat 10.30 sularında kentin büyük bir bölümünde elektrikler gitti. Kesinti nedeniyle pekçok fabrikada üretim durmuş durumdu. Kesintinin bir patlama sonrası kaynaklandığı iddia edilirken henüz SEDAŞ’tan bir açıklama yapılmış değil” denildi.

Tweetle
Tozlu Giyim Büstiyer Modelleri
Tozlu Giyim Yeni Sezon Erkek Ayakkabı Modelleri
Tozlu Giyim Bolero Modelleri
Tozlu Gündem Çanta Modelleri
2015 Gelinlik Modelleri
Tozlu Giyim Topuklu Ayakkabı Modelleri
Tozlu Giyim Hırka Modelleri
Tozlu Giyim Bornoz Havlu Modelleri
Tozlu Giyim Panço Pelerin Modelleri
Tozlu Giyim Portföy Çanta Modelleri
Tozlu Giyim Büstiyer Modelleri
Tozlu Giyim Yeni Sezon Erkek Ayakkabı Modelleri
Tozlu Giyim Bolero Modelleri
Tozlu Gündem Çanta Modelleri
2015 Gelinlik Modelleri
Tozlu Giyim Topuklu Ayakkabı Modelleri
Tozlu Giyim Hırka Modelleri
Tozlu Giyim Bornoz Havlu Modelleri
Tozlu Giyim Panço Pelerin Modelleri
Tozlu Giyim Portföy Çanta Modelleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ