Reloader activator

30 -31 Aralık 2014 İddaa Tahminleri

30 -31 Aralık 2014 İddaa Tahminleri


925 Los Angeles Clippers – Utah ÜST
Clippers’ın üst üste 9 maçında sahasında oynayanlar kazandıktan sonra son maçta sahalarında Toronto’ya farklı kaybettiler. 8 maçlık iç saha galibiyet serisi de sona ermiş oldu. Paul iyi bir dönemin ardından sezonun en düşük skorunda kaldı. Griffin istikrarlı performansını sürdürüyor. Sezonun ilk iç saha maçı hariç sahalarında 100’e ulaşamadıkları tüm maçları kaybederlerken 100’ü geçtikleri tüm maçları da kazandılar. Son 12 maçın 11’inde handikabı aşamadılar.
iddaa
Utah üst üste 13 maçta 12 mağlubiyet aldıktan sonra son 5 maçta 4 galibiyet aldı. Bu 4 galibiyette rakipleri 95 sayının altında tuttular. Favors son maçlarda fena oynamadı. Hayward arka arkaya iyi performansların ardından son maçta beklentilerin altında kaldı. Deplasmanda 6 maçlık mağlubiyet serisi sonrası son 4 deplasman maçının 3’ünde 95 sayı yemeyip 3 galibiyet aldılar. Burks omzundaki sakatlıktan oynamayacak.

İki takım arasındaki son 11 maçı Clippers kazandı. Utah’ın galibiyet yüzdesi %60 ve üzeri olan takımlara karşı son 14 maçın 10’u ÜST bitti. Clippers’ın son 7 maçın 6’sında 100 üzeri sayı yedi. Yüksek skorlu bir maç olmasını bekliyorum.

713 Zaragoza – (2,5) Laboral Kutxa İY 1
Zaragoza’nın ligte son 6 maçında sahasına oynayan takımlar kazandı. Haftasonu Andorra deplasmanında sezonun en düşük skorunda kalıp kaybettiler. İlk 2 iç saha maçını kaybettikten sonra son 4 iç saha maçında 82 sayı atıp kazandılar. Jelovac sezonun en değerli oyuncularından biri. Serbest atış çizgisinden en yüksek yüzde ile isabet bulan takımlar. Savunma ribaundlarında ligin en iyi takımılar. Haftaya Eurocup’da ikinci tur maçlarına başlayacaklar. Goulding, Eurocup’da harika oynuyorken ligte de daha etkili olması gerekiyordu ki haftasonu kıpırdandı. Katic haftasonu sakatlıktan döndü.

Laboral Kutxa’nın son 11 maçında sahasında oynayan takımlar kazandı. Sezon başından beri ligte sahasında oynayan tüm takımlar en az 79 sayı attı. 6 deplasman maçında ortalama 88 sayı yiyip kaybettiler. Fazla faul yapıyorlar. Heurtel’in ayrılması sonunda kesinlik kazandı. Zaten önce James ve ardından Adams transferi ile bu beklenti oluşmuştu. Bir de üstüne Ben Hansbrough ile anlaştılar. Vujacic transferi bekleneni veremedi. Tille kötü bir sezon geçiriyor.

Zaragoza sahasında ilk yarıları ortalama 3 sayı farkla önde kapatırken Laboral Kutxa da deplasmanda ilk yarıları ortalama 9 sayı farkla geride kapatıyor. İlk yarıdan Zaragoza alınabilir.

712 Valencia – Badalona ÜST TS:156,5
Euroleague’e veda eden Valencia’nın ligte son 10 maçının 8’inde sahasında oynayan takımlar kazandı. Haftasonu Gipuzkoa deplasmanında kötü oynayıp kaybettiler. Van Rossom’un sakatlığı geçti ve haftasonu iyi bir performans sergiledi. Keza Ribas ve Nedovic gibi guardlar da formda. Dubljevic, Euroleageu’deki harika performansını lige yansıtırsa şansları yükselecektir. Sahalarında 6 maçta 5 galibiyet aldılar ve bu 5 maçta 80 sayıyı aştılar. Yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Hücum ribaundlarında etkililer.

Badalona sezonun flaş ekibi olmuş durumda. Son 6 maçı kazandılar. Son 9 maçın 8’inde 80’i aştılar. Tabi son 1 aydır tüm maçları son dakikalarda belli oluyor. Deplasmanda tüm maçlarda handikapta kaldılar. Son 4 deplasman maçında 3 galibiyet aldılar. Az top kaybı yapıyorlar. Bu sezon önceki sezonlardan farklı olarak fazla tecrübeli oyuncunun ön planda yer aldığı bir sistemleri var.

Valencia bu sezon ligte sahasında kazandığı 5 maçta 89 sayı ortalaması yakaladı. Badalona’nın son 5 deplasman maçının 4’ünde 162 üzeri sayı çıktı. Bu maçta da yüksek skor çıkmasını bekliyorum.

701 Artland – (10,5) Hagen MS 2
Artland ligte üst üste 5 maçta 4 galibiyet aldıktan sonra son 4 maçta ligin kuvvetli takımlarına kaybetti. Son 5 maçta ortalama 88 sayı yediler. Son 5 iç saha maçında 3 mağlubiyet aldılar. Eurocup’a veda etmişlerdi. Son 7 resmi maçı kaybettiler. Her sezon 3 bin kişilik salon her maç tam dolu şekilde oynanıyor. Sezon başında yüksek yüzde ile isabet buldukları dış şutlarda son dönemde düşüş var. En az top çalan takımlar. King’de son maçlarda düşüş var. Bençten iyi katkı gelmiyor. Holston haftasonu sakatlığından oynamadı.

Hagen için bu sezon iyi gitmiyor son 13 maçta 10 mağlubiyet aldılar fakat deplasmanda son dönemde iyi performans sergilediler, son 4 deplasman maçında 3 galibiyet aldılar. Bu 3 maçta 85 sayıyı aştılar. Haftasonu lig maçları rakip Crailsheim’ın zamanında varamaması ile ertelendi ve dinlenmiş olduklarını söyleyebiliriz. Gordon’un sakatlığı var ve oynamayacak. Yüksek yüzdeli oynuyorlar. Ribaundlarda sorun yaşıyorlar. En fazla top çalan takımlar. Gregory’nin takıma dönüşü iyi oldu.

Artland son 5 iç saha maçında handikabı aşamadı. Hagen son 5 deplasman maçının 4’ünde handikapta kaldı. Son 1 ayda ligin kuvvetli takımları Ulm ve Bonn’u deplasmanda farklı devirmişlerdi. Bu deplasmandan da sürpriz bir sonuçla ayrılabilirler.

703 Bremerhaven – (5,5) Braunschweig İY 1
Bremerhaven son 8 maçta 7 mağlubiyet aldı. Son 6 maçta 80’i aşsalar da savunma zaafı sorun olabiliyor. 6 iç saha maçında 4 galibiyet aldılar ve bu 4 maçta 70 sayı yemediler. Bu sezon seyirci ortalamasında %8,5 ile en çok gelişme kaydeden takımlar. İkilik yüzdelerini düzeltmeleri gerekiyor. Ribaundlarda etkililer. Haftasonu farklı önde başladıkları Tubingen deplasmanında kaybettiler. Ehambe’nin dış şut yüzdesi ikilik yüzdesinden çok yüksek olması şaşırtıcı.

Braunschweig son 10 maçta 7 mağlubiyet aldı. Son 2 maçta ortalama 90 sayı yiyip farklı kaybettiler. Deplasmanda tüm maçlarda 79 üzeri sayı yediler. Çok düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Fazla top kaybı yapıyorlar. McElroy kariyerli bir oyuncu ama hücumda daha fazla insiyatif alabilir. Joyce’da düşüş var.

Braunschweig son 6 deplasman maçında ortalama 85 sayı yedi. Bremerhaven sahasında ilk yarıları ortalama 3 sayı farkla önde kapatırken Braunschweig de deplasmanda ilk yarıları ortalama 7 sayı farkla geride kapatıyor. İlk yarıdan Bremerhaven alınabilir.

705 Galatasaray – Zalgiris ALT TS:152,5
Geçen sezon Euroleague’de çeyrek finale çıkmayı başaran Galatasaray, savunma zaafı dışında bu sezon saha dışı birçok problemle de boğuştuğundan ilk turu çok zor geçebildi. Young takıma kısa sürede adapte oldu. 35 yaşında olsa da Euroleague’de en fazla süre alan Arroyo iç sahada farklı oynuyor. Sinan istekli bir oyuncu olsa da hücum tarafında isteneni veremiyor. Pocius bu sezon takıma uyum sağlayamadı. Bu sezon en çok üçlük isabeti bulan Erceg’in sakatlığı geçmişti. Aleks Maric ve ardından Justin Carter ile anlaştılar.

1999’dan beri Euroleague’de çeyrek finale çıkamayan Zalgiris’in bu sezon da Top 16’ya kalışı çok sancılı oldu. Son maçta Sassari karşısında son hücumdaki basket faul ile turu geçebildiler. Tempoyu düşürüp iyi savunma yapıyorlar ve birçok takımı bozuyorlar ama hücumda verimsiz görüntüdeler. Fazla top kaybı yapıyorlar. Ribaundlarda çok etkililer. Javtokas-Jankunas uzun ikilisi içerden istikrarlı katkı veriyor. Anderson takımı taşıyor ama çok düşük ikilik yüzdesi ile oynuyor.

Zalgiris’in ilk turda gruptan çıkma şansı gerçekçi olan 4 takıma da karşı deplasmanda oynadığı maçlarda 80’i geçen takım olmadı ve bu 4 maç da ALT bitmişti. Zalgiris ayrıca tempoyu düşüşerek çok katı savunma yapan bir takım. Galatasaray’ın savunma zaafından yararlanabilecek bir hücum potansiyelleri yok ve bireysel zorlamalarla sayı bulan bir ekipler. Keza Galatasaray’da da Arroyo, süreyi sonuna kadar kullanıyor ve bu da set temposunun çok düşük olmasına neden oluyor. Seyircisiz oynanacak mücadelede düşük tempolu az skorlu bir maç olmasını bekliyorum.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
691 0,504